Haberler 16 Marka Daha TURQUALITY Kapsamına Alındı


Uluslararası ticarette söz sahibi olma potansiyeli olan 16 marka daha, devlet destekli marka geliştirme programı TURQUALITY kapsamına alındı. Ekonomi Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, TURQUALITY programına Alvimedica, Banvit, Silver Shoe Care Products, Sinbo, Orgal, Silk&Cashmere, Kıvanç, Mitas, Hi-Slip, Petlas, Starmaxx, Sarsılmaz, So Chic, Kahve Dünyası, BayDöner, Nurus markaları da dahil edildi. Ayrıca program kapsamında desteklenen 132 markanın 46’sının destek süresi ise 5 yıl uzatıldı.

Türk markaları için prestij ligine dönüşen TURQUALITY, firmalara uluslararası rekabette önemli bir avantaj sağlayarak markalara da katma değer sağlamaktadır. TURQUALITY programlarından yararlanan firma sayılarının artırılmasıyla aynı zamanda katma değeri yüksek ürünlerin ihracata kazandırılması hedefleniyor.

TURQUALITY Nedir?
TURQUALITY programı kapsamında, firmaların; patent, faydalı model, endüstriyel tasarım ve marka tesciline ilişkin harcamaları, çevre ve kalite belgesi alımına ilişkin giderleri, moda/endüstriyel ürün tasarımcısı, aşçı ve şef istihdamına ilişkin giderleri (gastronomi sektöründe faaliyet gösteren firmalar için), tanıtım, reklam ve pazarlama faaliyetleri, yurtdışı birimlere ilişkin kira ve temel kurulum giderleri, danışmanlık (strateji, operasyon, organizasyon, teknoloji) giderleri, bilişim ve bilgi yönetimi alanına yönelik harcamaları yüzde 50 oranında, 5 yıl süreyle destekleniyor. İlk 5 yılın sonunda kapsamdaki markalar performans denetimine tabi tutulmakta, performans düzeyi istenilen seviyenin üstündeki markalara ilave 5 yıl destek veriliyor.

TURQUALITY Destek Patent TV'de
Geçtiğimiz günlerde dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan TURQUALITY kapsamında gerçekleşen, global rekabet için gerekli vizyon ve yetkinliklere ulaşılması ve markalaşmanın öneminin vurgulandığı TURQUALITY seminer çekimlerini Destek Patent TV'de izleyebilirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al