Haberler26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü


Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı'nın (WIPO) kurulduğu anlaşmanın yürürlüğe girdiği gün olan 26 Nisan, tüm dünyada Dünya Fikri Mülkiyet Günü olarak kutlanıyor. Her yıl değişik bir tema başlığı ile tüm üye ülkelerde gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle kutlanan Dünya Fikri Mülkiyet Günü, fikri mülkiyetin önem ve değerini gündeme taşıyor.

Dünya Fikri Mülkiyet Günü, temelde fikri ve sınai mülkiyet haklarının ülkelerin sosyal, ekonomik ve kültürel gelişimindeki etkilerini ortaya koyuyor. Dolayısıyla fikri ve sınai mülkiyet konusunda faaliyet gösteren WIPO ile üye ülkelerdeki ulusal ofislerin rolünü belirtmek bakımından bu günün ayrı bir anlamı var.

Ürünler kalıyor, düşünürler unutulmuyor!
Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) bu yıl hayalci girişimcileri kutluyor. 26 Nisan 2012’de her müthiş buluşun arkasında bir hikaye olduğuna inanan örgüt, Steve Jobs, Louis Pasteur, Tu Youyou gibi hayatımıza değer katanları anacak. 

Wright Kardeşler’in hayal dünyası bizleri ilk defa yapısal dengeli model uçakla buluştururken; Tu Youyou’nun en inatçı analizi milyonlarca insanın hayatını sıtma hastalığından kurtarmayı başardı.

Steve Jobs
ise hepimizin bildiği gibi masaüstlerimizde, dizimizde, elimizde, kulağımızda yaşamaya devam ediyor. İşte tüm bu dehaları unutmamak adına, 26 Nisan onları anma günü olarak kutlanacak.

Destek Patent olarak tüm paydaşlarımızın ve tabii ki buluşlarıyla hayatımızı değiştiren mucitlerimizin Fikri Mülkiyet Günü'nü kutluyoruz!

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al