Haberler29 Haziran Dünya Endüstriyel Tasarım Günü Kutlandı


Endüstriyel Tasarım mesleğinin günümüz ekonomik, sosyal, kültürel ve çevresel yaşam kalitesine yaptığı katkıları göstermeyi ve mesleğin tanıtımı amaçlayan 29 Haziran Dünya Endüstriyel Tasarım Günü kutlandı.

İlk olarak 29 Haziran 2007 yılında Uluslararası Endüstriyel Tasarım Kuruluşları Konseyi (ICSID)in kuruluşunun 50.yılında kutlanmaya başlanan Dünya Endüstriyel Tasarım Günü temel olarak tasarım mesleğinin farkındalığını artırmayı, tasarımcıların ve akademisyenlerin tüm dünya çapında ekonomik, sosyal, kültürel ve çevresel kaliteyi artırmadaki önemli katkılarının altını çizmeyi hedefliyor. Türkiye’nin de dahil olduğu birçok farklı ülkede “Dünya Endüstriyel Tasarım Günü” konferans, sempozyum, çalıştay, sergi, yarışma ve özel müze gezileri gibi çok çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. 

29 Haziran Endüstriyel Tasarım Günü çerçevesinde 25-29 Haziran 2014 tarihleri arasında Türk Patent Enstitüsü ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) işbirliğiyle Ankara Kentpark AVM’de Desing Turkey Kazananlar Sergisi ve Tasarım Okulları öğrencilerinin projeleri sergilendi.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al