Kasım 2013ADELL, ARTIK 'TANINMIŞ MARKA' LİGİNDE


Adell Armatür, marka yolculuğuna "Tanınmış Marka" statüsüyle devam ediyor. Türk Patent Enstitüsü tarafından verilen "Tanınmış Marka" tescili, sadece orijinal marka özelliği taşıyan, ürünlerde ve hizmet anlayışında kalite standardını sağlayan ve tüketici tarafından bilinirliği kanıtlanmış markalara veriliyor. 

Banyo ve mutfak armatürleri sektörünün öncü markalarından olan Adell, Türk Patent Enstitüsü Markalar Dairesi Başkanlığı tarafından "armatür ve vana" ürünlerinde yaygın bilinirliğe sahip bir marka olduğu kanıtladı. Ürünlerde ve hizmet anlayışında kalite standardının sağlandığı ve halk nezdinde yaygın olarak bilinir olduğu göz önünde bulundurularak "tanınmış marka" olarak kabul edilip, "Tanınmış Marka" statüsüne alındı. Geniş dağıtım ağı ve orijinal bir marka olma özelliği de, bu tescilinde etkin kriterler arasında. Konuyla ilgili düşüncelerini dile getiren Adell Armatür ve Vana Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ali Topçu, 1997 yılında çıkmış oldukları marka yolculuğunun bugün itibariyle zirveye ulaştı. "Tanınmış Marka" olarak taçlanmasının mutluluğunu yaşayan Topçu sözlerini şöyle sürdürdü: "Yapılan tescille, Adell Armatür olarak son yıllarda yaptığımız atakların yanı sıra, iş yapma süreçlerimizden projelere, müşteri hizmetlerine kadar uzanan tüm alanlarda uluslararası kalite standartlarında yönetim ve faaliyet bilinciyle gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız, güvencesiyle güçlü bir marka olarak kimliğimiz bir kez daha vurgulanmış olduk. 1997'de küçük bir tescil işlemi adımıyla başlayan, sonra kapsamı genişletilen, daha sonra Madrid Protokolü kapsamında 73 ülkede uluslararası tescilleri gerçekleştirmiş olan markamızın bugün ulaştığı "Tanınmış marka statüsü önemli bir itibar kaynağıdır. Markamızın bu statüye layık görülmesi mutluluk vericidir. Çıktığımız bu ligde gelişmiş yapımız, özgün tasarımlarımız, müşteri ilişkilerimiz ve gelişmiş İT uygulamalarımız ile bu bayrağı daha yukarılara taşımanın çabası içerisinde olacağız." 

"Adell, Madrid Protokolü kapsamında 73 ülkede uluslararası tescilleri gerçekleştirmiş olan bir marka." tüm Türkiye'de tanınmış olduğu tescil edilmiş oldu. Bu tescil ile, uluslararası platformda da önemli bir avantaj sağlayacağımıza ve daha fark edilir olacağımıza inancımız tamdır. Hayırlı olmasını, şirket faaliyetlerimize, satışlarımıza, sektörümüze ve ülkemize fark edilebilir katkılar sağlamasını diliyorum" dedi. 

"Tanınmış Marka" zirvesi ile 'Tanınmış Marka' statüsü nedir? Markalaşma süreci uzun soluklu stratejik planlarla şekilleniyor. Markalaşmada ulaşılabilecek en üst seviye olan 'Tanınmış Marka" liginde tüm Türkiye'de yaklaşık 800 marka bulunuyor. "Tanınmış Marka" statüsü, Türk Patent Enstitüsü Markalar Dairesi Başkanlığı'nca, kurumun büyüklüğü, çalışan sayısı, piyasaya hakimiyeti, ürün ve hizmetlerinin piyasadaki yaygınlığı, pazar payı, yıllık satış miktarı, markanın bilinirlik düzeyi gibi kapsamlı kriterleri içeren değerlendirme süreci sonunda verilmektedir. Sektörde herkes tarafından bilinen, sayılan marka olarak tarif edilen 'Tanınmış Marka' uluslararası ticarette markaya önemli avantajlar sağlamaktadır.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al