HaberlerAkademisyenlere Patent Eğitimi Verildi


Son dönemde artan Üniversite – Sanayi İşbirliği kapsamındaki gelişmelerle üniversitelerin fikri ve sınai haklara olan ilgisi de arttı. Özellikle teşvik destek programlarıyla desteklenen üniversitelerin sanayi işbirliğine olan bakış açıları da olumlu anlamda güçleniyor.

Fatih Üniversitesi’nde gerçekleşen ve üniversite bünyesinde görev alan akademisyenlerin buluşlarını ne şekilde koruyabileceğini anlatan eğitim seminerine ilgi oldukça yoğundu. Patent hakkında genel bilgiler verilen eğitimde akademisyenlerin patent bilgi düzeylerinin yükseltilmesi ana tema olarak belirlendi. Eğitim sunumunu yapan Destek Patent A.Ş. Ürün Geliştirme Yöneticisi Bora Erguvan, eğitimin olumlu geçtiğini özellikle buluşu olan akademisyenlerimizin hangi buluşlara patent alabileceğini ve süreçlerin nasıl işlediğini anlattıklarını ifade ederek üniversitelerde patent bilincini yerleştirmeye çalıştıklarını belirtti.

Erguvan, “Günümüzde üniversiteler patentin çıkış noktası durumundadır. Özellikle Amerika, Avrupa ve Uzakdoğu’da bulunan üniversiteler yılda binlerce patent başvurusu yapmaktadırlar. Son günlerde ülkemizde Üniversite – Sanayi işbirliği kapsamında verilen teşviklerle üniversitelerimizin bu yönde daha da motive olduğunu görüyoruz. Amacımız, ülkemizin ihracat hedeflerinde yapacakları nitelikli çalışmalarla kilit rol oynayan üniversitelerimizin, patent hakkında daha bilinçli olmasını sağlamaktır” diyerek  Fatih Üniversitesi’nde yapılan eğitimin faydalı geçtiğini belirtti.

Eğitim sonunda Fatih Üniversitesi Ar-Ge Projeleri Yönetim Ofisi Müdürü Prof. Dr. Sadık KARA, eğitimi veren Destek Patent A.Ş. Ürün Geliştirme Yöneticisi Bora Erguvan’a teşekkür plaketi takdim etti.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al