HaberlerAnadolu Markası Kütahya Porselen Birinci Oldu


Finansbank ile Capital ve Ekonomist dergilerinin düzenlediği ve Anadolu’daki markalara özel olan yarışma, “Anadolu Markaları” sonuçlandı.

Jüri tarafından belirlenen kazananlar, büyük işletmeler ve küçük işletmeler olmak üzere iki ana kategoride değerlendirildi. Büyük işletmeler alanında faaliyet gösteren firmalara turizm, tarım, ticaret ve imalat olmak üzere 4 ayrı kategoride ödül dağıtıldı. 


İnovatif Marka Ödülü
Yarışmanın Büyük İşletmeler İmalat Kategorisi’nde modern ve inovatif yaklaşımıyla öncü konumda bulunan Kütahya Porselen birincilik ödülüne layık görüldü. Ödülü, Kütahya Porselen A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral adına Yönetim Kurulu üyesi Erkan Güral aldı. Güral, Anadolu’da faaliyet gösteren işletmelerin desteklenmesinden mutluluk duyduklarını belirterek, kendilerini ödüle layık gören herkese teşekkür ettiğini ifade etti.

Dünya’da Tanınan Anadolu Markası
Markalaşma sürecinde doğru adımlar atılarak oluşturulan Kütahya Porselen markasının Anadolu Markaları yarışmasında aldığı birinciliği değerlendiren Destek Patent A.Ş. Yurtiçi Markalar Yöneticisi Şemsettin Boncuk Kütahya Porselen markasının bu yükselişinin tesadüfi olmadığını tam tersine planlı, programlı ve stratejik çalışmaların neticesinde bu noktada olduğunu vurguladı. Boncuk ayrıca, Anadolu markaları arasında markalaşmanın en iyi örneklerinden biri olan Kütahya Porselen’e Destek Patent olarak 1997 yılından beri marka, patent ve endüstriyel tasarım konusunda çözüm ortaklığı yapıldığını ve markanın sektörüyle ilgili tüm sınıflarda tescilli olduğunu belirterek markanın 2000 yılında almış olduğu tanınmış marka tesciliyle de tüm dünyada tanınan bir Anadolu markası olduğunun altını çizdi.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al