HaberlerApple Markasını Korumak İçin Avrupa Kapılarına Dayandı


Son günlerde Samsung'la giriştiği patent savaşı davasında mutlu sona ulaşarak tüm dünyada konuşulan Apple şimdi de markasını korumak için Avrupa kapılarında geliyor. 

Teknoloji devi Apple, Polonyalı A.pl market zincirine logosunu kopyaladığı ve marka ikonlarını müşterileri yanıltmak için kullandığı gerekçesiyle ile dava açıyor. Polonya patent ofisi tarafından Reuters’e yapılan açıklamalarda, Apple’ın şikâyet dosyasını ilgili kuruma ulaştırdığı söyleniyor. A.pl CEO’su Radoslaw Celinski Apple’ın iddialarını gerçeklikten uzak ve son derece gülünç bulduğunu ifade etti. Duruşmanın ne zaman gerçekleşeceği hakkında ise net bir bilgi verilmiyor.

Polonya’da Apple’ın temsilcisi olan Baker & McKenzie Avukatlık Bürosu ise konuyla ilgili soruları cevap vermeyerek süreci yıpratmak istemiyor.

Bu şekilde meydana gelen marka ihlallerin genellikle yüksek pazar payına sahip tanınmış markaların ortak problemi olduğunu belirten Destek Patent Yurtiçi Markalar Bölüm Yöneticisi Şemsettin Boncuk; “Bu noktada biz marka sahiplerine aylık olarak ilana çıkan bütün markalarla kendi markalarının karşılaştırıldığı marka izleme hizmetini öneriyoruz. Marka izleme hizmetiyle ilana çıkan tüm markalar tek tek incelenerek benzer markalarla ilgili itiraz işlemi yoluna gidilebilir. Hak kaybı riski ortadan kaldırılabilir” diyerek sözlerini tamamladı.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al