HaberlerApple'dan Yeni Akıllı Kılıf


Apple yeni akıllı kılıfları için patent almaya devam ediyor. Amerika Patent ve Marka Ofisi, iPad'in akıllı kılıfında yer alan geliştirmelerle ilgili patenti yayınlandı. Oldukça dikkat çekici patentte, kılıfta uyarılar ve mesajlar için değişen renkli LED'ler var. Apple'ın patent başvurusu genelde yüz tarafında bilgi ve göstergeleri görüntüleyerek daha akıllı olan bir iPad akıllı kılıfıyla ilişkili. Esnek katlanabilir kapağın içinde en az iki tanesinin içinde aydınlatıcı bileşenlerinin yerleştirilmiş olduğu belirtiliyor. Aydınlatmayı sağlayan bileşenler birbirleri ile koordineli. Kısaca alınan kontrol sinyaline göre birbirleri ile etkileşimdeler.

Akıllı kılıfta yer alan EL paneller (Electrol Luminescent) ile üst perspektiften görülebiliyor. Açıklamada belirtilenlere bakarsak EL paneller AMEL'den olabilir. Düşük kuvvet kullanımı sağlanabilir. Alternatif seçenek olarak ince film TFEL panelleri kullanılabiliyor. İki kaynak (Güç ve kontrol) yapılandırılabilir. EL panelleri belirli bir sayıda veya yapılandırma ile kullanıcıyı uyarmak için sistemi oluşturuyor.

Son dönemlerde kılıflar bir hayli ön plana çıktı. HTC One M8'in kılıfı, aynı şekilde mesela LG G3 için olan özel kılıf var. Apple'ın zaten farklı kılıf ve aksesuarlar üstünde çalıştığına dair raporlar yayınlanıyordu. Bu yeni akıllı kılıf patenti aslında raporları da doğruluyor. Asıl sual da şu Apple böyle bir kılıfı iPad için yapıyor. Acaba iPhone 6 için yapar mı? Rakiplerinin kılıf çözümlerine karşın misilleme gerçekleştirir mi? Açıkçası kesin cevaplar belli değil. Ama analistler bu konuda ise olabileceğini ileri sürüyor.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al