HaberlerAR-Ge Pazarına Ödül Yağdı
Zirve Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından düzenlenen ödüllü Ar-Ge Proje Pazarına öğrenciler yoğun katılım gösterdi. Ödül törenine Zirve Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Taner Nakıboğlu, Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sinan Hınıslıoğlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Ar-ge proje pazarı birinciliğini ‘Real Time Building Health Monitoring’  ile Amir Khoraky kazandı.

Mehmet Akgün NEGBA projesi ile ikinci, Ahmet Karaman – Mahmut Mantı ‘Gemi İnşasında Kullanılabileceği Kompozit Levhalardan Uygulama Amaçlı Üretilmiş Model Gemi Maket Yapımı’ projesi ile üçüncü, Ahmet Hakan İnce ‘Trafik Işıklarında Geçiş Önceliği olan Araçlar için Otomatik Trafik Lambası Sistemi’ ile dördüncü ve Ahmad Masri ‘İnsansız Hava Araçları Sesli Kontrol Yazılımı Geliştirilmesi’ ile beşinci oldu.

Ödül töreninde konuşan Zirve Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Taner Nakıboğlu, “Öğrencilerin içindeki İnovasyon potansiyellerini ortaya çıkarmalarına destek olmak için Ar-Ge proje yarışması son derece önemli. Öğrenciler girişimcilik ruhlarını keşfetmek için bu tür projelerde rol almaları gerekiyor. Hala keşfedilecek çok şey var. Ülke olarak henüz patent almayı bile bilmiyoruz. Fakat sizin gibi çalışan ve üreten nesillerle çok şeyler başaracağız. Gelişen teknoloji ve bilimin ışığında Zirve Üniversitesi’nin desteği ile projelerini gerçekleştirme fırsatına sahip oluyorsunuz. Bunu iyi değerlendirmeniz gerekiyor.” dedi. Destek Patent Zirve Üniversitesi’nde gerçekleşen Ar-Ge pazarındaydı.

Zirve Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından düzenlenen ödüllü Ar-Ge Proje pazarında, Destek Patent Gaziantep Şubesinden Marka Patent Danışmanları Çağdaş Düzen ve Servet Göçer, katılımcıların marka, patent ve endüstriyel tasarım konuları ile ilgili sorularını cevapladı.  

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al