HaberlerBEST A.Ş. ve DESTEK PATENT İşbirliği


Ülkemizde yüz yerli sermayeye sahip olan tek yüksek gerilim transformatör üreticisi Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri BEST A.Ş, Ar-Ge merkezlerinin faaliyetlerini patent odaklı olarak yapılandırmak üzere Destek Patent ile iş birliği yaptı.

'Sürdürülebilir Ar-Ge ve Sürdürülebilir Rekabet Elde Edilecek'
1966’da kurulan Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri BEST A.Ş. sektördeki liderliğin verdiği sorumlulukla Ar-Ge faaliyetlerini geliştirmek için Destek Patent ile iş birliği yaptı. Tasarladıkları ürünlere katma değer kazandırma noktasında ciddi adımlar atan BEST Ar-Ge Merkezi, önümüzdeki günlerde patent odaklı Ar-Ge sistemi ile ilgili bir dizi eğitim çalışmasına imza atacak.

Gerçekleştirilecek olan eğitimde, Destek Akademi’nin zengin eğitim portföyünde bulunan sınai haklar yer alacak. Bunun yanı sıra Ar-Ge sürecinde patent almanın faydaları, alınmadığı takdirde ne gibi sıkıntılar yaşanacağı, patent alabilmek için yapılması gerekenler, patent başvuruları sırasında nerelerden destek alınacağı, bir patente takılmadan Ar-Ge sürecinde nasıl bir yol izlenmesi gerektiği, patent odaklı Ar-Ge sistemi ile ilgili bir dizi eğitim çalışması gerçekleştirilecek. BEST A.Ş. Ar-Ge Merkezi tasarladıkları ürünlere katma değer kazandırılması noktasında eğitim programları da sunulacak.

2008–2010 yılları arasında gerçekleştirdiği 250 milyon TL’nin üzerindeki yatırımla sektöründe Türkiye’nin ikinci büyük kuruluşu konumuna gelen ve elliden fazla ülkeye ihracat yapan BEST Ar-Ge Merkezi’nin yöneticisi Dr. Gökhan Kalkan, 'Patent odaklı Ar-Ge çalışmalarımız sonrası ortaya çıkacak ‘Sınaî Haklarla’ doğan patentlerin arttırılması ve bu patentlerin ekonomik geri dönüşlerinin alınması ile firmamız sürdürülebilir Ar-Ge ve sürdürülebilir rekabet elde edecektir' dedi. Ortaya çıkan yeni ürünlerle ciddi bir patent portföyü elde edilip lisans gelirlerinin artması bekleniyor. 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al