HaberlerBTSO'dan İş Dünyasına Mentörlük Desteği


Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerine yönelik Ar-Ge ve yenilik kapasitelerini geliştirmek için ücretsiz olarak mentörlük desteği sağlayacak.Şirketlerin performansını yükseltmek, yaşanan son gelişmelere karşı hazır olmasını sağlamak için önemli olan mentörlük programı, Bursa iş dünyasına önemli faydalar sağlayacak. TÜBİTAK tarafından desteklenen '1601 kodlu Yenilik Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Programı' kapsamında MentorR&D Projesi aracılığı ile KOBİ ölçeğindeki BTSO üyelerinin, büyüme için Ar-Ge ve İnovasyon odaklı mentörlük programına katılmaları sağlanacak. BTSO üyeleri, mentörlük desteği hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanacak.

Firmalar Mentörlük Desteği Programı ile Kendini Yenileyecek
Mentörlük programından yararlanmak isteyen üyeler, öncelikle www.btso.org.tr/mentor bölümündeki formu doldurmaları gerekiyor. Bu formda doldurulan bilgilere göre firmaların, TÜBİTAK 1601 Desteği kriterlerine uygunlukları değerlendirilecek. Ardından şartları sağlayan firmalara daha detaylı bir tanı çalışması yapılacak. Firmalar, elektronik değerlendirme, saha ziyaretleri ile 360 derece yetkinlik analizi, Ar-Ge inovasyon eğitimleri, mentörlük eylem planı, 3/6 ay birebir desteği ve etki analizi çalışmalardan ücretsiz olarak faydalanacak.

BTSO Her Zaman Üyelerinin Yanında
Bu çalışmadan öncelikle kamu Ar-Ge ve Yenilik desteklerinden yararlanmamış KOBİ ölçeğindeki firmalar hedefleniyor. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 35 bin üyesiyle BTSO'nun Türkiye'nin en önemli ticaret ve sanayi odalarından birisi olduğunu söyledi. Başkan Burkay, mentörlük desteğinin firmaların Ar-Ge ve yenilik kapasitesinin güçlenmesini sağlayacağını dile getirerek, "Üyelerimize yeni ufuklar kazandırmak istiyoruz. Mentörlük destek hizmetleri de, BTSO üyesi iş adamları için ayrı bir önem taşıdığının farkındayız. Başvuru almaya başladık. Firmalar, TÜBİTAK desteği ile Ar-Ge ve inovasyon konusunda önemli bir hizmet alacak. KOBİ ölçeğindeki firmalar, bu destekler sayesinde birçok hizmetten ücretsiz olarak faydalanacak. BTSO, 35 bin üyesiyle Türkiye ve Bursa ekonomisinin en önemli dinamiklerinden birisidir. Üyelerimizin yeniliğe açık olmalarını ve onların gelişen düzene ayak uydurmasını sağlamak için elimizden geleni yapacağız. Her zaman üyelerimizin yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz" dedi.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al