HaberlerÇapa Tıp'ı Bıraktı, Raf İşinde Dünyaya Açıldı


Mehmet Bozalp, Anadolu’dan çıkarak raf üretimiyle dünyaya açılan bir girişimci. Alp Raf, kısa sürede üretiminin yüzde 35’ini, Avrupa, Asya, Ortadoğu ve Balkan ülkelerine ihraç eder hale geldi. 

Konya’dan çıkarak yurtdışına açılmış Anadolu kaplanlarından biri Alp Raf... Konya’da ürettiği raflar Türkiye’deki pek çok  zincir yanında dünyanın çeşitli ülkelerinde kullanılıyor. Avrupa, Asya, Ortadoğu, Balkan ülkeleri ve Türki Cumhuriyetler’e ihracat gerçekleştiriyor.

1974 yılından beri raf sektöründe faaliyet gösteren firma, imalata ilk olarak depo rafları üreterek başlamış. Zamanla makine parkını genişleterek bu alanda Türkiye’de ilk on firma arasına girmeyi başarmış. Alp Raf’ın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bozalp, şirkette ikinci kuşağı temsil ediyor. İstanbul’da Çapa Tıp Fakültesi’ni üçüncü sınıfta bırakarak aile şirketine katılma kararı almış ve şirketin yurtdışına açılmasına katkı sağlamış.

Hız, Kalite ve Farklı Tasarım
Market ekipmanları ve raf sektörünü de değerlendiren Bozalp, Türkiye’de zincir marketlerin sayısının 600’e yaklaştığına ama organize perakendenin payının halen düşük olduğuna da değinerek, şu değerlendirmeyi yapıyor: “Organize perakendenin gelişimi, market ekipmanları sektöründe son derece belirleyici bir role sahip. Her yeni mağaza, yeni bir ekipman dizisinin siparişi anlamına geliyor. Hızla hizmete girmesi gereken yeni mağazaların aynı süratle donanımlarını tamamlaması gerekiyor. Ve bu muazzam hız, aynı anda doğru tasarım ve kaliteyi de korumak zorunda. Sektörde rekabetin ana sözcükleri de hız, kalite ve farklı tasarımdan geçiyor. Yani hızlı olan kazanıyor.”

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al