HaberlerÇözüm Kumbarası Gençler İçin Yollarda


Teknoloji lideri Intel'in Aralık ayında başlattığı Çözüm Kumbarası, Türkiye'nin gençlerini Türkiye'nin geleceğini değiştirmeye davet ediyor. Türkiye'nin en kapsamlı sosyal inovasyon projesi olan Çözüm Kumbarası projeyi gençlere tanıtmak ve katılımlarını teşvik etmek amacıyla üniverisiteleri geziyor. İlk durak Ege Üniversitesi, 250'ye yakın öğrenci katılımıyla başladı.

Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın roadshow etkinlikleri için 'Intel gençlere çok güveniyor. Onların heyecanlarını, genlerindeki tutkuları toplumsal değerlere dönüştürmelerine imkân sağlıyor. Çözüm Kumbarası projesiyle sosyal inovasyonu hedeflememizin temelinde de bu var. Türkiye'nin toplumsal sıçraması için en büyük güç gençlerimiz. İçlerindeki yaratıcılığı ve potansiyeli keşfetmeleri ve geliştirmeleri için destek oluyoruz' dedi.

Roadshow kapsamında tüm üniversitelerde Ashoka tarafından, katılımcıların kendi sosyal girişimcilik ve sosyal inovasyon projelerinin hazırlanmasında yol gösterecek bir atölye çalışması da gerçekleştiriliyor.

Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın'ın katılımıyla bir sonraki durak 10 Mart'ta Ankara Ortadoğu Teknik Üniversitesi olacak. Etkinlik 13 Mart'ta İstanbul Teknik Üniversitesi, 12 Nisan'da Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve 30 Nisan'da da Kayseri Erciyes Üniversitesi ile devam edecek.

Çözüm Kumbarası Projesi Nedir?
Intel; Ashoka, Endeavor ve Galata İş Melekleri (GBA) işbirliği ile genç fikirleri desteklemeye yönelik yeni sosyal inovasyon projesi 'Çözüm Kumbarası'nı hayata geçiriyor. Çözüm Kumbarası; gençlere, proje geliştirme eğitimleri, işbirliği fırsatları, mentorluk ve yatırım desteği sunarak iş çözümlerini hayata geçirmede gerekli tüm aşamalarda destek olan Türkiye'de gerçekleştirilen en kapsamlı girişimcilik ve sosyal inovasyon projesi. Proje kapsamında gençlerin teknolojiyi kullanarak farklı alanlarda toplumsal fayda sağlayacak yenilikçi iş çözümleri, www.cozumkumbarasi.com sitesinde biriktirilecek, fikirlerin hayata geçmesi için gerekli süreçler yönetilecek. Çözüm Kumbarası platformu ile Türkiye çapında yaklaşık 250 bin öğrenciye de ulaşılması, sosyal girişimcilik ve teknolojinin toplumsal fayda için kullanılması konularında farkındalık yaratılması hedefleniyor.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al