HaberlerDaha Fazlasına Hazırlanın!


Bu patent, iPhone 5S'teki parmak izi teknolojisinin sadece başlangıç olduğunu müjdeliyor. Apple, iPhone 5S'e eklediği harika TouchID parmak izi tarama sensörünü daha da geliştirmenin peşinde. Yeni bir patent başvurusu, Cupertino merkezli şirketin TouchID sensörüyle ilgili planlarını ortaya çıkarmış durumda.

Patent, kullanıcının parmağını düğmenin üzerinde "gezdirebilmesinden" ve "çevirmesinden" bahsediyor. Bunun yanında sensör, üzerinde ne kadar süreyle dokunulduğunu ve hangi şiddetle dokunulduğunu da algılayabiliyor. Patent bununla da kalmıyor ve bir bölümde tüm ekranın nasıl parmak izi okumak üzere kullanılabileceği anlatılıyor. Bu sayede telefon, ekrana hangi parmağınızla dokunduğunuzu anlıyor. Bu, farklı parmaklarınızı farklı eylemlere atayabilmeniz, örneğin işaret parmağınızla uzun dokunarak Maps uygulamasını açabilmeniz anlamına geliyor.

Patent, aşırı pil tüketimini engellemek üzere "gelişmiş hassasiyet" ve "azaltılmış hassasiyet" modları arasında otomatik olarak geçiş yapmayı da tarif ediyor.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al