HaberlerDentistanbul 30 Katı Fiyatına Satıldı


Dentistanbul 30 katına gitti. Rhea Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı bünyesindeki özel diş sağlığı grubu Dentistanbul, şirket hisselerinin DentInternational Grubu kurucusu Murat Özel tarafından satın alındığını duyurdu. Dentistanbul 7 milyon 520 bin TL’ye satıldı. 

Rhea Girişim Ortaklığı, 2010 yılında Dentistanbul’un yüzde 100 hissesini Amerikalı fon şirketi Global Environment Fund’dan satın almıştı. ABD’li fon işler istediği gibi gitmeyince şirketi tasfiyeye karar vermiş, ancak Rhea Girişim son dakikada devreye girmişti. Rhea yönetimi, “Şirketin kapanmasına izin vermedik. 250 bin TL gibi komik bir rakam da olsa aldık” açıklamasını yapmıştı.

30 Kliniğe Ulaşacak
Rhea Girişim Yönetim Kurulu Başkanı Onur Takmak, “Rhea Girişim olarak iki şirketin Dentistanbul markası altında birleşmesi ve gelişiminde yönetsel destek vereceğiz” dedi. DentInternational Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özel ise, yurtiçi ve yurtdışında büyümeye devam edeceklerini belirterek, “2014 sonuna kadar 10 tanesi İstanbul’da olmak üzere Anadolumuzun çeşitli şehirlerinde yer alacak Dentistanbul klinik sayısının 30’a ulaşmasını hedefliyoruz” dedi.

2005 yılından beri Dentistanbul ile çalıştıklarını ifade eden Destek Patent A.Ş. Bölge Müdürü Şengül Balcı Mete,"Dentistanbul sağlık sektöründe markasına değer veren ve her daim koruyan bir firma. Özellikle yurtiçi marka koruması yönünde yoğun çalıştığımız Dentistanbula sektöründeki taklitçilerine karşı marka izleme hizmeti de veriyoruz" dedi. Mete, yapılan anlaşmanın firma için hayırlı olmasını da sözlerine ekledi.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al