HaberlerDestek Patent Japon Fikri Haklar Birliği'ni Ağırladı


Japon Fikri Haklar Birliği temsilcileri ile Destek Patent yetkilileri 18 Kasım 2014 tarihinde Türkiye’de mevcut patent uygulamalarını değerlendirmek üzere bir araya geldi.

Destek Patent Maslak merkez ofisinde gerçekleştirilen toplantıda patent kullanım hakkından işçi buluşlarına kadar bir çok güncel konuda fikir alış verişinde bulunuldu.Dünyanın en büyük fikri haklar sanayi organizasyonu olan Japon Fikri Haklar Birliği 1.100 firma temsilcisinden oluşuyor ve burada fikri haklar alanında dünyadaki tüm uygulamaları inceleyen 20 komisyon çalışıyor.

Türkiye’nin ticari potansiyeli ve son zamanlardaki yükselişine dikkat çeken Japon yetkililer yatırımlar açısından ülkenin patent alt yapısına büyük önem veriyorlar. Dünyada patent sıralamasında ilk üçte yer alan Japonya, çalışanların patent sistemi içersinde doğru hedeflendirildiği ve ödüllendirildiği örnek bir strateji izliyor. Sektörüne göre değişmekle birlikte 5-6 kişiden oluşan bir Ar-Ge takımı yıllık 15-20 patentlenebilecek buluş hedefine koşuyor.   

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al