HaberlerDestek Patent'ten Bir İlk


Geleceğimizin garantisi çocuklarımıza Türkiye'de ilk defa Destek Patent tarafından gerçekleştirilen İlköğretim seviyesinde Marka, Patent ve Tasarım eğitimi verildi. Eğitim keyifli ve bir o kadar da verimli geçti.

Bugünün Çocukları Yarınlarını Tescilledi 
Günümüzde yeni yeni anlaşılmaya başlayan sınai mülkiyet haklarının ileride ilköğretim müfredatında ders olarak okutulması konuları gündemdeyken, Destek Patent zaman kaybetmeden eğitim mesaisine başladı. "Haydi Çocuklar Yeniliğe, Farklılığa ve Hayal Gücüne" sloganıyla başlayan hareketin ilk eğitimi geçtiğimiz hafta Destek Patent Bursa şubesinde gerçekleşti.


Patent İlgi Çekiyor
Özel Nilüfer İlkbahar İlköğretim Okulu 6. sınıf Öğrencilerine verilen teknik gezi kapsamındaki eğitimle çocukların marka, patent, tasarım konularındaki bilgileri artırılarak hayal dünyalarının sınırsızlığında yeni fikirleri açığa çıkarıldı. Çocukların konuya olan ilgileri sorularına da yansıdı. Teknik derslerde icat yapan çocuklar için patent ayrı bir öneme sahip oldu.  

Temel Eğitim Şart
Öğrencilere verilen eğitimin çok faydalı geçtiğini belirten Destek Patent A.Ş. Marka Uzmanı Gülhan Avdaş, çocukların ilgisi ve bu konulara olan merakı eğitimin daha eğlenceli geçmesini sağladı. Özellikle ilgilerini çeken güncel örneklerle verdiğimiz eğitimin sonunda sorulan sorular eğitimin ne kadar yararlı geçtiğini ortaya koydu. "Eğitim temelden başlar, temelsiz bir eğitim yok olmaya gebedir. Biz Destek Patent olarak sınai haklar eğitiminin sadece yetişkinlere değil, ilköğretim seviyesindeki öğrencilere de verilmesinin gerekliliğine inanıyoruz” diyerek devam eden Avdaş, “Haydi Çocuklar Yeniliğe, Farklılığa ve Hayal Gücüne"  eğitim sloganıyla düşüncelerini ifade etti. 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al