HaberlerDünyanın En Değerli Markası Google


ABD menşeli teknoloji devi Apple, son dönemde yayınlanan pazar araştırmalarının neredeyse tümünde dünyanın en değerli markası unvanının sahibi olmayı başardı. Ancak global araştırma şirketi Millward Brown tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni bir çalışmaya göre, Apple sonunda zirvedeki yerini kaybetmiş görünüyor. Apple’ı ikinci sıraya itmeyi başararak dünyanın en değerli markası haline gelen firma ise İnternet devi Google oldu.

Millward Brown‘ın araştırmasına göre 158.84 milyar dolarlık marka değeri bulunan Google, 147.88 milyar dolarlık marka değeri bulunan Apple‘ın önüne geçmeyi başarmış durumda. Son üç yıldır zirvede yer alan Apple ikinci sıraya gerilerken üçüncü sırada 107.5 milyar dolarlık marka değeriyle IBM, dördüncü sırada ise 90.2 milyar dolarlık marka değeriyle büyük çıkış yakalayan Microsoft yer aldı.

Millward Brown yetkilisi Benoit Tranzer konuyla ilgili yaptığı açıklamada Google Glass’ın üretiminden, yapay zeka alanındaki yatırımlarına oldukça yenilikçi bir politika izleyen Google’ın çok başarılı bir yıl geçirdiğine vurgu yaptı. 2014 yılında birçok farklı teknoloji alanında faaliyet göstermeye başlayan Google, bünyesine kattığı yeni firmalarla çalışma alanını genişletmeye devam ediyor.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al