HaberlerDüzce Üniversitesi'nde Patent Semineri


Düzce Üniversitesi öğrencileri, öğretim görevlileri ve TTO personelinin katılmayla 29 Nisan Pazartesi günü gerçekleşen patent seminerine ilgi yoğun geçti. Fikri Sınai Hakların Yönetimi ve Lisanslama konularıyla birlikte patent, Ar-Ge ve İnovasyon odaklı eğitim tadındaki seminerde katılımcılar bilgilendirildi.

Destek Patent Ürün Geliştirme Yöneticisi Bora Erguvan özellikle Patent Kanunu’nda yapılacak yeni düzenlemelerin ardından üniversitelerin de patent alabilecek olması konusundaki bilgileri katılımcılara aktardı.

Seminer sonunda konuşan Erguvan, Destek Patent’in üniversiteler ve akademisyenlerle her zaman yakın ilişkiler içinde bulunan Türkiye’nin lider patent ve marka tescil danışmanlık şirketi olduğunun altını çizerek, üniversitelerde yapılan tez ve teknolojik fikirlerin korunması için çeşitli seminerler vermeye devam edeceklerini belirtti. 

Düzce Üniversitesi TTO Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Arif Özkan seminerin çok faydalı geçtiğini ilerleyen dönemlerde de sık sık eğitim ve seminerlere devam edeceklerini belirtti. TÜBİTAK 1513 TTO Destekleme Programı kapsamında desteklerden yararlanmak için çok çalıştıklarını belirten Özkan, seminer sonunda Bora Erguvan'a teşekkür plaketini takdim etti.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al