NisanEker Tanınmış Marka'lar Kervanına Katıldı


1977 yılında Altan Eker, Yusuf Eker ve Aykut Kutay tarafından Bursa’da Eker Çiftliği içindeki küçük bir imalathanede yoğurt ve ayran üretimi yapmak amacıyla kurulan Eker Süt Ürünleri A.Ş. güçlü bir Anadolu markası olarak 'Tanınmış Marka'lar ligine katıldı.

AR-GE'ye Önem Veriyor
Türk Patent Enstitüsü tarafından verilen “Tanınmış Marka” tescili, sadece orijinal marka özelliği taşıyan, ürünlerde ve hizmet anlayışında kalite standardının sağlandığı ve tüketici tarafından bilinir olduğu kanıtlanmış olan markalara veriliyor.  AR-GE’ye bütçesinden önemli bir pay ayıran Eker, 100’den fazla ürün çeşidi ile tüketicisine ulaşıyor. Stratejik ürünü olan ayranda, yerinde satış noktalarında pazar ikincisi olan Eker, inovatif bakış açısı ile birçok ilklere imza atarak sektörüne öncülük ediyor. Türkiye'de ilk litrelik ayranı üreten ve geleneksel sütlü Türk tatlılarının da market raflarına girmesini sağlayarak sektöründe bir segment oluşturan Eker, “lezzet” iddiasından ödün vermeden markasına yeni tesciller ekleyerek yoluna emin adımlarla devam ediyor. 

İnovatif Tanınmış Marka, EKER
TPE tarafından Eker’e verilen “Tanımış Marka” tescilinin,  markalarına en önemli katkısının, prestij olduğunu belirten Eker Süt Ürünleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nevra Eker, şunları dile getiriyor: “Bu tescil, sadece orijinal marka özelliği taşıyan, ürünlerde ve hizmet anlayışlarında kalite standardının sağlandığı, tüketici tarafından bilinir olduğunu kanıtlamış olan markalara verilmektedir. Bu yüzden bizim için bir prestijdir. Diğer önemli getirisi de Türk Patent Enstitüsü’nün “Eker” markasını, tescil başvurularında “Tanınmış Marka” önceliği olarak korumasıdır. Bu nedenlerle markamızın resmi bir kurum tarafından  “Tanınmış Marka”  statüsünde görülüp belgelendirilmesinden dolayı gurur duyuyoruz.” 

Eker, Türkiye’nin Her Noktasında Tanınıyor
2001 yılından beri Eker firmasına vekillik yapan Destek Patent A.Ş.'nin Bursa Şube Yöneticisi Sedat Çiftçi, Eker’in sahip olduğu tüm markaların tescillerini almayı ihmal etmeyen firma oluğunu belirtiyor. Çiftçi, şunları söylüyor: “Eker, markalaşmanın bir adım ötesine geçerek şimdi de Türkiye'nin her noktasında bilinen ‘Tanınmış Marka’ tesciline sahip oldu. Eker'in bir Anadolu markası olarak geçirdiği markalaşma sürecinde kendilerine destek vermekten son derece mutluyuz. Destek Patent olarak uzman kadromuzla yerel firmalarımızın markalaşma süreçlerine en iyi hizmeti vermeye devam ediyoruz.” 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al