HaberlerEn Buluşcu 10 Şirket Arasında İki Bursa'lı


Araştırma şirketi Thomson Reuters, G-20 ülkelerinde şirketlerin Ar-Ge ve inovasyon performansları Eylül ayı raporunu açıkladı. 19 ülke ve Avrupa Birliği'nin dahil edildiği araştırmada; Bursa'dan iki firma Türkiye'de "en buluşçu 10 şirket" arasında yer aldı.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'ndan (BTSO) yapılan açıklamada Oda Başkanı İbrahim Burkay'ın inovasyon ve Ar-Ge yönündeki ısrarlı çalışmaların sonuçlarını vermeye başladığı belirtildi. Açıklamada, Thomson Reuters'ın, G-20 ülkelerinde şirketlerin Ar - Ge ve inovasyon performanslarına ilişkin Eylül ayı raporuna yer verildi. Thomson Reuters'ın Raporu'na göre, Bursa'da faaliyet gösteren Oyak Renault ve Durmazlar A.Ş., dünya Ar-Ge ve inovasyon ligine girdi.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Burkay, raporun Bursa'nın Ar-Ge ve inovasyon ligindeki liderliğinin yanısıra G-20 ve AB ülkelerinin performansını da ortaya koyduğuna dikkat çekti. "Rapora göre gelişmekte olan ülkelerin gelişmiş ülkelerle arasındaki farkı hızla kapattığını görüyoruz. Ar-Ge ve inovasyonda Avrupa ve Kuzey Amerika'nın hakimiyet alanına Asya ülkeleri de güçlü birer oyuncu olarak girmeye başlamış. Bu da coğrafi ve metaforik olarak birbirinden çok uzakta olan ülkeleri biraraya getiren önemli bir unsur" diye konuşan Burkay, Türkiye'nin de bu alanda yaptığı çalışmalarla listede kendine daha fazla yer bulacağını vurguladı.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al