HaberlerEn ‘Yenilikçi’ Hafta Başlıyor


İnovasyon Haftası için, küresel çapta büyük ‘mucit’ler Türkiye’ye geliyor. Yapay insan organı üreten Prof. Anthony Atala, Google’ın insansız otomobilinin proje lideri Prof. Sebastian Thrun ve MarsOne Projesi Ataşesi Prof. Gerardus’t Hooft, İstanbul’da konferans verecek. TÜRKİYE İhracatçılar Meclisi’nin (TİM)  her yıl düzenlediği ‘İnovasyon Haftası’ etkinlikleri 28-30 Kasım tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.  İnovasyon kavarımın Türkiye’nin gündemine yerleştirmek ve özellikle gençlere bu konuda ufuk açmak için düzenlenen etkinlikler için dünya çapında bilim adamları İstanbul’a geliyor. 

Başbakan da Katılacak
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da kapanışına katılacağı etkinlikler Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ile gerçekleşiyor. Organizasyonun stratejik sponsorluğunu ise Arçelik, Brisa, Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Türk Hava Yolları (THY) üstleniyor. İnovasyon Haftası etkinliklerinde küresel çapta çok büyük inovatif projeler imza atmış isimler konferans verecek.

İhracatı Ancak İnovasyon ve Ar-Ge Uçurur
TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye İnovasyon Haftası ile inovasyon ve Ar-Ge’nin Türkiye ekonomisi ve ihracatında taşıdığı önemi bir kez daha Türkiye gündemine taşımak istdiklerini belirterek, “2023 yılı hedefimiz olan 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ancak inovasyon ve Ar-Ge ile ulaşabiliriz. Bu iki konuda atak yaparsak ihracatı uçururuz. Çünkü yüksek katma değer ancak, inovasyon ve Ar-Ge fikirlerinin ticarete dönüşmesi ile mümkün” dedi.

Cep Telefonunda Kan Tahlili Yapan Türk
İnovasyon Haftası kapsamında konuşma yapacak önemli isimlerden biri de Türk bilimadamı Prof. Dr. Aydoğan Özcan. Populer Science dergisi tarafından dünyanın en parlak 10 bilim adamı arasında gösterilen Prof. Dr. Aydoğan Özcan, 14 Amerikan, 1 İngiliz ve 9 başvuru olmak üzere 24 patente sahip.  Prof. Dr. Özcan’ın ‘kan tahlili yapan cep telefonu’, bilimin zirvesinden inmiyor.

Etinliklere Katılamayanlar İnternetten İzleyebilecek
ÜNİVERSİTELER, liseler, Ar-Ge merkezleri, Teknoparklar başta olmak üzere ilgili bütün tarafların aktif katılımı hedeflenen İnvasyon Haftası etkinliklerini, www.turkiyeinovasyonhaftasi.com üzerinden akreditasyon yapan herkes ücretsiz izleme fırsatı bulacak. Etkinliğe katılamayan inovasyon meraklıları ise www.timtv.com.tr, twitter.com/inovasyonTR, www.facebook.com/turkiyeinovasyonhaftasi ve www.turkiyeinovasyonhaftasi.com adresleri aracılığıyla organizasyonu takip edebilme şansı yakalayacak.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al