HaberlerFas’ta Birebir Taklit Edilen Türk Markası Engellendi!


Yurtdışı marka izleme hizmeti, Global MarkAlarm, kapsamında Fas’ta gerçekleştirilen izleme sonucunda, müşterimiz Soyyiğit Gıda’nın orijinal markalarından ‘Kent Boringer Trix’in aynı isim ve logo ile tescil edilmek istendiği tespit edildi.

Konuyla ilgili olarak Destek Patent Yurtdışı Marka Bölüm Yöneticisi Eser Sipahioğlu açıklamasında; “Taklit marka, müşterimizin markasının logosu ile aynı özellikleri taşıyordu ve orijinal marka ile aynı sınıfta müracaat edilmişti.” dedi.

Sipahioğlu, kötü niyetli girişime karşı, gerçek hak sahibi müşterimiz Soyyiğit Gıda adına yapılan bülten itirazının olumlu sonuçlanarak Fas Patent Ofisi tarafından taklit markanın iptaline karar verildiğini belirtti.

Sipahioğlu; “Özellikle ihracatçılarımıza önerdiğimiz, yurtdışı marka izleme ürünümüz, Global Markalarm sayesinde, dünyanın her yerinde yapılan marka başvurularını rahatlıkla izleyebiliyoruz. İhracatçı Türk firmalarımızın markalarına benzeyenleri tespit ettiğimizde ise, müşterimiz adına itiraz ederek tescilleri başarıyla engelleyebiliyoruz.” dedi

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al