HaberlerGE Türkiye'yi İnovasyon Merkezi Yapıyor


Türkiye'de Ar-Ge alanlarını dörde çıkaracak olan GE, 100 bin lira ödüllü inovasyon yarışması yaptı. Türkiye' de 60 yıldan uzun süredir faaliyet gösteren GE, ülkeyi Ar-Ge ve inovasyon merkezlerinden biri haline getirmeyi düşünüyor.

Havacılık alanında dört Ar-Ge merkezinden biri Türkiye'de bulunan şirket açacağı inovasyon merkezi ile 2015'te ulaşım, sağlık ve enerji alanlarında da araştırma yapacak. Şirketin Genel Müdürü Canan Özsoy, 'Şu anda 250 genç mühendis çalışıyor. 2015'te açacağımız yeni inovasyon merkeziyle buna 30-40 ilave olacak. Amacımız GE'nin dünyadaki standartlarını Türkiye'de de oluşturmak. GE cirosunun yüzde 6-7'sini Ar-Ge'ye ayırır. Türkiye'de neden olmasın' şeklinde konuştu. 

100 Bin TL Ödül 
İnovasyonu geliştirmek için Türkiye'de bir yarışma açan firma bu yıl ilk kez toplam 100 bin TL'yi bulan ödül dağıttı. Enerji alanında sanayi tesislerinde güç kalitesindeki projesiyle Şahin Çağlayan, sağlıkta ise '0-3 Aylık Bebeklerde Kalça Çıkığının Önlenmesi' projesiyle Mehmet Kapıcıoğlu ise birinci oldu. Birinciler 25 bin TL ödül aldı. İki alanda dereceye girenlere de 15 ve 10 bin TL'lik ödüller verildi.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al