HaberlerGeleceğin Arabaları İçin 55 Ülke Yarışıyor!


Dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçisi Valeo’nun düzenlendiği Valeo İnovasyon Yarışması’na inovatif projeleri ile 55 ülkeden 965 ekip başvurdu. Yarışmaya Türkiye ’nin dört bir yanından 21 ekip katıldı. Yarışmanın resmi web sayfasındaki verilere göre ise yarışma süresince sayfayı 165 ülkeden 115.000 kullanıcı ziyaret etti.

Dünya çapında yarışmaya katılım gösteren 455 üniversite arasında Türkiye’den Anadolu Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi, Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi yer aldı.

Öğrenciler Fransa'da Ağırlanacak
Valeo İnovasyon Yarışması ile dünyanın dört bir yanından geleceğin arabalarını tasarlamak isteyen mühendislik öğrencilerine fırsat sağlanırken, Valeo’nun inovasyona ve Ar-Ge’ye verdiği önem vurgulanıyor. İnovasyon yarışması sonucunda ise, devrim niteliğinde çözümler geliştiren mühendislik öğrencileri Fransa’da ağırlanacak.

Tasarımı ile birinciliği elde eden ekibin 100 bin Euro kazanacağı yarışmada, ikinci ve üçüncü olan ekipler 10.000’er Euro ödül alma şansı bulacak. Jüri değerlendirmesi sonucunda dereceye giren ilk üç ekip ödüllerini 2014 Paris Motor Show’da alacak ve kendini tüm dünyadan sektör temsilcilerine tanıtma imkanına sahip olacak. 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al