HaberlerGeleceğin Fikrini Arıyoruz


2023 ihracat stratejisi kapsamında ülkemizde ARGE ve tasarım kültürünün yerleşmesi, ARGE ve tasarım konularında yeterli birikimin oluşturulması, ihracatta katma değerin artırılması, yeni teknoloji ve metodların üretim süreçlerine kazandırılması, yenilikçi ürünler tasarlanması, yeni tasarımcıların yetiştirilmesinin teşvik edilmesi, endüstriyel tasarımcılığın geliştirilmesi, üniversite-sanayi işbirliğinin güçlendirilmesi ve ülkemiz ihracatçıları tarafından özgün ürünlerin dünya pazarlarlarına sunulmasına katkı sağlaması amacıyla Ekonomi Bakanlığı desteğiyle ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinatörlüğünde, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği tarafından otomotiv sektörüne yönelik "Türkiye Otomotiv Sektöründe ARGE Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması" organize ediliyor.

Başbakan Start Vermişti
Öncelikle Başbakan'ın 2023 vizyonu hedeflerini açıklamasıyla başlayan sonrasında ise Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığı'nın sıkça dillendirdiği yerli üretim, yerli sermaye ve son olarak yerli otomobil tasarısı kapsamında çeşitli kurum ve kuruluşlar elini taşın altına koymaya başladılar.

Ekonomi Bakanlığı'nın destekleyerek Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'nin düzenleyeceği tasarım yarışmasını Türkiye İhracatçılar Meclisi koordine ediyor. 

Projeler Yarışacak
Yerli otomobil üretimini teşvik edici Otomotiv Proje Pazarı Tasarım Yarışması 17 - 18 Mayıs 2012 tarihinde Haliç Kongre Merkezi'de gerçekleşiyor. Otomotiv sektöründe ARGE Proje Pazarı ile akademik ve bilimsel araştırma faaliyeti yürüten üniversite, araştırma merkezleri ve firmaların projeleri sanayiye kazandırılıyor.

Ergonomi
, Yenilenebilir Enerji ve Çevre, Emniyet, Mekanik Fonksiyonellik gibi 4 ana kategoride gerçekleşecek yarışmada her kategori birincisine 10 bin TL, ikincisine 6 bin TL ve üçüncüsüne ise 3 bin TL ödül verilecek. Yarışmaya katılım için son başvuru tarihi 20 Nisan 2012 olarak açıklandı.

     

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al