HaberlerGeleceğin Mucitlerine Eğitim


Destek Patent Marka, Patent ve Tasarım konularında geleceğin mucitleri olacak olan ilköğretim öğrencilerine yerinde eğitim vermeye devam ediyor.

Haydi Çocuklar Yeniliğe, Farklılığa, Hayal Gücüne
Son günlerde özellikle üniversitelerde başlatılan patente dayalı eğitim ve kurulan ARGE merkezlerinin ağırlık kazanması patent eğitiminin sadece üniversite seviyesinde değil ilköğretim çağında başlatılmasını ön görüyor. Bu bağlamda gerek üniversite gerekse sanayicilere sık sık eğitimler veren Destek Patent, geçtiğimiz haftalarda Bursa'da başladığı "Haydi Çocuklar Yeniliğe, Farklılığa, Hayal Gücüne" sloganıyla eğitimlerine İstanbul'da devam ediyor.

Yoğun Katılımlı Eğitim 
Destek Patent Yabancı İşlemler Yurtdışı Pazarlama Uzmanı ve Lions Kulübü Piyer Loti üyesi olan Claudia Kaya'nın organize ettiği eğitimin ilk durağı İstanbul Emniyettepe İlköğretim Okulu oldu. Destek Patent A.Ş. Ürün Geliştirme Yöneticisi Bora Erguvan'ın yapmış olduğu eğitim sunumunda küçük mucitlerin yoğun ilgisi yüzleri güldürdü. Okul Müdürü Osman Yıldız'ın misafirliğinde ve Lions Piyer Loti Kulübü işbirliğiyle gerçekleştirilen eğitime 200 öğrenci katılım gerçekleştirdi. Eğitimde verilen eğlenceli örnekler çocukların ilgisi çekerek içlerindeki mucitleri ortaya çıkardı. Özellikle öğrencilerin yoğun soruları Marka, Patent, Tasarım konularına olan meraklarını da gösterdi.

İkinci Durak Esentepe İlköğretim Okulu
Aynı gün içerisinde eğitimlere hız kesmeden devam eden Destek Patent Esentepe İlköğretim Okulu'nu ziyaret ederek, burada da öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. 100 kişilik bir öğrenci katılımıyla gerçekleşen eğitimde neşeli anlar yaşandı. Çocukların marka tutkularının ve içlerindeki mucitlerin açığa çıkarıldığı eğitimin ardından dağıtılan marka, patent ve endüstriyel tasarımın anlatıldığı karikatür içerikli broşürler ve kalemlerle çocuklarımızın sınai haklar bilinci pekiştirildi.

Gözlerdeki Parıltı Umut Verici
İlköğretim öğrencilerine verilen eğitimin çok faydalı geçtiğini belirten Destek Patent A.Ş. Ürün Geliştirme Yöneticisi Bora Erguvan, “ Ülkemizde sınai mülkiyet bilincinin artırılması için birçok çalışma yapıyoruz. Bunların başında sanayici ve ilerinin sanayicisi olmaya aday üniversitelere verdiğimiz eğitim ve seminerler geliyor. Ancak bu son çalışmamızla ağacı yaşken eğmeye daha doğrusu doğrultmaya çalışıyoruz. Çocukların gözlerindeki pırıltı ve konuya olan ilgileri gerçekten umut verici. Bu organizasyonu düzenleyen Lions Piyer Loti Kulübüne ve bize ev sahipliği yapan okul müdürlerimize teşekkür ederim. Destek Patent olarak ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasını sağlamak için üstümüze düşen görevi büyük bir zevkle yerine getirmeye çalışıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al