HaberlerGoogle Patent Sahtekarlarına Savaş Açtı




Patent sahtekârlıklarının önüne geçmek isteyen Google, yenilikçi fikirleri olan kişilerin fikirlerini satabilecekleri yeni bir patent pazarı kuracağını duyurdu.

Yenilikçi teknolojiler dendiğinde ilk akla gelen firmaların başında olan Amerikalı internet devi Google‘ın geliştirdiği yeni teknolojiler için patent almak istediğinde karşılaştığı patent trolleri, firmayı bu konuda ciddi adımlar atmak için harekete geçirmiş gibi görünüyor. Aslında herhangi bir yeni teknolojiyi geliştirmeye niyetleri olmayan ama başkalarının geliştirdiği teknolojilerden telif ücretleri alarak kolay yoldan para kazanabilmek için yenilikçi teknolojilerin patentlerini alan patent trollerinin önüne geçmek isteyen Google, kendi patent pazarını açmaya hazırlanıyor.

Patent Purchase Promotion adını taşıyan bu yeni patent pazarı, girişimcilerin kendi orijinal fikirlerinden elde ettikleri haklarını belli bir telif ücreti karşılığında isteyenlere satmasına olanak sağlıyor. 8 – 22 Mayıs tarihleri arasında bu pazarda satışa sunulan yenilikçi fikirleri 22 Mayıs’tan sonra değerlendirecek olan Google, bu fikirlerden hangilerinin satın alınmaya değer olduğuna karar verecek. Konu hakkında bir açıklama yayınlayan internet devi bu patent programının şimdilik bir deney olduğunu ama başarılı olduğu takdirde belirli aralıklarla tekrarlanabileceğini belirtti.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al