Haberler’Hezarfen' Teknoloji ve Tasarım Günleri Başlıyor


Türk Patent Enstitüsü tarafından KOBİ’lere yönelik olarak geliştirilen ’Hezarfen' Teknoloji ve Tasarım Geliştirme Projesi bu defa İzmir’de medikal sektörüne yönelik başlatılıyor.

Türk Patent Enstitüsü, KOSGEB, Ege Üniversitesi ve EBSO (Ege Bölgesi Sanayi Odası) işbirliğiyle ve WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı)’nın da katkılarıyla organize edilen Projenin açılışı, 29-30 Mayıs 2014 tarihlerinde Ege Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

İzmir’de uygulanacak Hezarfen Medikal Projesi çerçevesinde, projeye kayıt yaptıran yaklaşık otuz firmaya sınai mülkiyet hakları, patent araştırması ve tasarım geliştirme konusunda birebir danışmanlık ve eğitim hizmeti verilecek. Ayrıca, Proje açılış töreninde İzmir ilinde en fazla patent, faydalı model, marka ve endüstriyel tasarım başvurusu yapan ilk üç firma/kişiye ve coğrafi işaret başvurusu yapan kurumlara plaket takdim edilecek. 

İşletmelerin inovasyon ve Ar-Ge yönetimi kapasitelerini geliştirmek, sınai mülkiyet haklarının kullanımını artırmak ve işletmeleri ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak amacını taşıyan, Türk Patent Enstitüsü tarafından geliştirilerek ilk defa 2007 yılında Ankara’da uygulanan Hezarfen Projesi, takip eden yıllarda da Türkiye’nin farklı şehirlerinde hayata geçirildi.

Hezarfen Projesi, 2008 yılında ASO Sincan OSB’de, 2009 yılında Konya’da, 2010 yılında Gaziantep’te, 2011 yılında Kocaeli’de, 2013 yılında Kayseri ve Eskişehir illerinde uygulandı. 

Projenin ilk sektörel uygulaması ise 2012 yılında Ankara’daki medikal cihaz ve alet üretimi konusunda faaliyet gösteren firmalara yönelik ’Hezarfen Medikal Ankara Projesi’ adı altında düzenlendi.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al