Haberlerİki Ünlü Marka İçin Toplatma Kararı


Ev temizliği ve kişisel hijyende lider iki markaya toplatma kararı çıktı. Ev temizliği ve kişisel hijyende lider iki marka Domestos ve Dettol’e toplatma kararı çıktı. 

İngiliz kişisel bakım ürünü Dettol ile ev hijyeninin lider markalarından Domestos için Güney Afrika’da toplama kararı çıktı. Zorunlu Şartname için Ulusal Düzenleme Kurulu (NCRS), iki ürünün iddia ettiği gibi bakterileri yüzde 99.9 yok etmediği gerekçesiyle piyasadan toplatma kararı alındığını duyurdu. İki dev markanın, bu kararın ardından Güney Afrika pazarından çekilmesi dünyada şaşkınlık yarattı.

Merdivenaltı Üretim Mi?
Kararın ardından ilk açıklama Dettol SA.’dan geldi. Dettol sözcüsü, ürünlerinin testleri için büyük yatırımlar yapıldığını ve Ar-Ge çalışmalarının titizlikle yürütüldüğünü söyleyerek, “Güney Afrika’da test edilen ürünlerin merdivenaltı üretim olduğundan şüpheleniyoruz. Olayla ilgili soruşturma başlattık” dedi.

NCRS, sadece hijyen taahhüdünden değil aynı zamanda kutusunda kanserojen maddeye rastlanması nedeniyle piyasadan çekildiğini açıkladığı Domestos ise ürünlerinin ulusal sağlık güvenliği konusunda testlerden geçtiğini NCRS kararı hakkında detaylı bir araştırma yapacaklarını duyurdu.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al