Haberler"İlk İşim Girişim" Yarışması Başlıyor


                             
Yıldız Teknik Üniversitesi'nin geleneksel olarak düzenlediği proje pazarlarına bir yenisi daha ekleniyor. Üniversitenin Teknoloji Tranfer Ofisi; 27 Mayıs 2015 tarihinde "İlk İşim Girişim Yeni ve Gelişen Teknoloji Proje Pazarı"nı düzenliyor.

Üniversitelilerin yarışmaya katılımını artırma ve girişimci gençlere rehber olma hedefiyle yola çıkan YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi'nin (TTO) ilk durağı Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) oldu. Yarışmanın tanıtılması için KTÜ kampüsünün merkezine kurulan "İlk İşim Girişim" standında öğrencilere yarışma hakkında bilgiler verildi.

Tanıtım toplantıları kapsamında 25-26 Mart'ta İnönü Üniversitesi'nde, 27 Mart'ta Mersin Üniversitesi'nde, 30-31 Mart'ta Selçuk Üniversitesi'nde ve 1-2 Nisan'da Dokuz Eylül Üniversitesi'nde stant kurularak bilgilendirme seminerleri yapılacak. Etkinliklerin İstanbul ayağında ise Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa ve Beşiktaş Kampüsleri'nde tanıtım stantları açılacak.

1 milyon liraya kadar yatırım imkanı

"İlk İşim Girişim" proje yarışması, girişimciliğin bölgesel ve ulusal kalkınma açısından öneminin anlaşılmasını sağlamak, öğrencilerin girişimciliğe ve inovasyona olan ilgilerini artırmak, inovatif, ilginç, topluma faydalı ve kar getirebilecek iş fikirleri ortaya çıkarmak amacıyla düzenleniyor. Yarışma kapsamında her yıl belirlenen tarihlerde proje başvuruları alınarak bu projeler önde gelen akademisyenler ve sanayiciler tarafından değerlendiriliyor.

Başvuruların değerlendirilmesinin ardından finale kalan ilk 10 girişimci adayı fikirlerini savunacak. Yapacakları sunumlarla jüriyi ikna eden ilk 3 proje sahibi, Çalık Holding'den 1 milyon liraya kadar yatırım alma imkanına sahip olabilecek. Ayrıca yarışmada birinci seçilen proje sahibine de YTÜ Kuluçka Merkezi'nde bir yıl boyunca ücretsiz ofis, altyapı, genel gider desteğiyle birlikte YTÜ TTO tarafından mentorluk hizmetleri verilecek.

"İlk İşim Girişim" yarışması için başvurular 30 Nisan'a kadar "www.ilkisimgirisim.com" web adresinden yapılabilecek.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al