Haberlerİngiltere'den Teknolojide İşbirliği Çağrısı

Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Bakanı Livingston, "Türkiye ile teknoloji alanındaki iş birliğimizi artırarak geleceğin yenilikçi dünyasına birlikte yürümek istiyoruz" dedi. Technology Is Great programı kapsamında beraberindeki teknoloji firması üst yöneticileriyle (CEO) Türkiye'ye gelen Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Bakanı Lord Livingston, Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu'nda Türk ve İngiliz teknoloji şirketlerini bir araya getirdi. Lord Livingston, Türkiye'nin son yıllarda ekonomi alanında yakaladığı başarılara dikkati çekerek, Türkiye'nin İngiltere için önemli bir ortak olduğunu, iş birliklerini geleceğe taşımayı karşılıklı olarak arzu ettiklerini söyledi.

Kredi desteğini 30 milyon pound artırdı

İngiltere'nin başlangıç (start up) firmalarına sağladığı kredi desteğine 30 milyon pound ilave yaptığını aktaran Livingston, İngiltere'nin girişimcilere sağladığı desteklerin ülkede yeni bir ekosistemi inşa ettiğini kaydetti.  
İngiltere olarak teknolojideki gelişimi doğru okumak istediklerini anlatan Livingston, bu bağlamda sürdürülebilir iş planları kurgulayabilecekleri iş ortaklarına gereksinim duyduklarını belirterek, "Türkiye ile teknoloji alanındaki iş birliğimizi, karşılıklı yatırımlarımızı, anlaşmalarımızı artırarak geleceğin yenilikçi dünyasına birlikte yürümek istiyoruz" dedi.  

Türk teknoloji şirketlerinin sayısındaki artış sürecek

Türk teknoloji firmalarıyla İngiliz teknoloji firmalarının geleceğe yürüyecek bir işbirliği kurmaya çalıştıklarını anlatan Livingston, Türk teknoloji şirketlerinin sayısındaki artışın süreceğini belirtti.

Etkinliğe, TÜBİTAK Bilimsel Programlar Uzmanı Şiir Kılkış, İSPAT Proje Direktörlüğü Başkanı Necmettin Kaymaz ve Newton Fonu Proje Müdürü İlter Haliloğlu ve Birleşik Krallık Başkonsolosluğu Bilim ve Yenilik Müşaviri Büşra Afşar'ın yanı sıra teknoloji alanında faaliyet gösteren Türk ve İngiliz şirketlerinin yöneticileri katıldı. Lord Livingston Türkiye-İngiltere İş Forumu'na da katılacak.   

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al