Haberlerİnovasyon Ödülleri Sahiplerini Buldu


Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası’nda ‘İnovasyon Liderliği’ ödülüne Arçelik değer görüldü. Turkcell, ‘Teknoloji Markası Yaratmada Lider’ ödülünün sahibi olurken, ‘En Yenilikçi KOBİ ve Girişim Bankacılığı’ ödülü TEB’e verildi. Brisa ise, ‘Müşteri Odaklı Hizmet İnovasyonu’ ödülüne layık bulundu. Törene katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ödül alan kurum, girişimci ve yöneticileri tebrik ederek, TİM ile birlikte Türkiye için 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefi belirlediklerini hatırlattı. Erdoğan, “Bunu da gerçekleştireceğiz ama buna nasıl ulaşacağız? Elbette geleceğin ihtiyaçlarını bugünden görüp, buna uygun yeni üretim, pazarlama, organizasyon süreçlerini vakitlice tesis ederek, yani inovasyonla hedefimize ulaşacağız” dedi.

‘Güçlü bir ekonomi’
Erdoğan konuşmasının ardından inovasyon çalışmaları ödüllendirilen şirket ve yöneticilerine ödüller verdi. Erdoğan’ın ödül verdiği isimler arasında Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç ile THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu da yer aldı. Ali Koç ise, inovasyon alanındaki istikrarlı çalışmalarıyla ödülle taçlandırıldıklarını belirterek, “Bu ödül Arçelik’in hayata geçirdiği başarılı inovasyon çalışmalarının gördüğü takdirin somut bir göstergesi” dedi.
      
Koç, İnovasyon Haftası boyunca gerçekleşen etkinliklerin Türkiye açısından son derece verimli olduğunu ve özellikle inovasyon bilincinin yaygınlaşmasına önemli katkılar sağladığını dile getirdi. Güçlü bir Türkiye ve güçlü bir ekonomi için inovasyonun önemini, ekonominin tüm aktörlerinin kavramasının çok önemli olduğuna dikkat çeken Koç, dünyada büyük sıçrama yapan kuruluşların istisnasız olarak başarılarını inovasyon güçlerine, araştırma ve geliştirmeye yaptıkları yatırıma borçlu olduklarına işaret etti. Koç, Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına inovasyonun sokacağını vurgulayarak,  bu açıdan  inovasyonun milli bir mesele olduğunu  aktardı.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al