Haberlerİnovasyon Ödülü Sahibini Buldu


İstanbul Sanayi Odası 'İnovasyon Ödülleri' sahiplerini buldu. Büyük Ödül Viko Elektrik ve Elektronik adlı firmaya verildi. Beşiktaş İSO Dinçkök Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde düzenlenen törene Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ile çok sayıda davetli katıldı.

Ödül töreninde konuşan Bakan Fikri Işık, 'Önceleri en çok vergi veren, en çok ciro yapan, en çok işçi çalıştıran şirkete ödül verilirdi. Artık en inovatif şirkete, en fazla Ar-Ge yapan şirkete ödül veriliyor. Demek ki artık Türkiye, inovasyon ve Ar-Ge anlayışı noktasında bir aşamaya gelmiş. İnovasyon ve Ar-Ge’nin sanayici ve üretici için önemli gündem maddesi haline gelmesi Türkiye için bir kazanç' dedi.

'Üniversite ile Sanayi Bir Araya Gelmeli'
Bakan Işık, 'Eğer ihracatta 500 milyar doları yakalayacak isek, teknoloji düzeyimizde vites büyütmeye ihtiyacımız var. Artık kendi inovasyon ve Ar-Ge’mizi kendimiz yapmalıyız. Çünkü bu düzeyde artık kimse kimseye teknoloji satmıyor. Üniversitelerimizin inisiyatif alması gerekiyor. Sanayicimizin inovasyon kabiliyeti bir yere kadardır. Burada sanayiye, üretime üniversitelerimizin omuz vermesi gerekiyor. Üniversite sanayi işbirliğinin artık nikahlanması gerekiyor. Üniversite ile sanayi bir araya gelmeli. Artık birbirlerinin ayrılmaz parçaları haline gelmeli' şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. 11 finalist şirketten 8’ine farklı kategorilerde ödül verildi. 'Büyük Ödül'e Viko Elektrik ve Elektronik layık görüldü. 'Bilgi'de Dizayn Group, 'İnsan Kaynağı'nda Kardtek Group, 'Stratejik Planlama'da Brisa Lastik, 'Liderlik'te Halavet Gıda, 'Süreç Yönetimi'nde Organik Kimya, 'İş Sonuçları'nda Elvan Gıda ödül aldı. 'Jüri Özel Ödülü' ise Havelsan Hava Elektronik'e verildi.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al