Haberlerİnovatif Problem Çözme Tekniği TRIZ Türkiye'ye Geldi


Dünyanın en önemli problem çözme tekniği olarak bilinen TRIZ Destek Patent desteğiyle Türkiye'ye Geldi 

TRIZ Nedir?
İnovatif düşünerek pek çok problem türüne uygun en güçlü çözüm aletleri geliştiren TRIZ sistemi "Hızlı İnovatif Problem Çözme Tekniği" olarak da biliniyor. Tüm dünyada Samsung, Panasonic, IBM, Ford, Intel, GM ve Boeing gibi en üretken Ar-Ge merkezlerine sahip firmaların tercihi olan TRIZ sistemi firmaların her yıl binlerce patent başvurusu yapması için doğru sistemi sunuyor.

TRIZ tekniğini dünyaya yayan Ideation International firmasının CEO'su Zion El Bar liderliğinde 35'e yakın Rus TRIZ uzmanının çalıştığı firma, Türkiye'de Destek Patent ve Global Education şirketlerini kendisine temsilci seçti. Ideation International uzmanları ülkemizde Ar-Ge'nin gelişimine katkı sağlamak adına önemli bir araç olabilecek yöntemin tanıtımı için 16 Şubat'ta İstanbul'a geldi.

Uzmanlar Anlattı
Her biri alanında uzman olan konuşmacılar arasında dünyada TRIZ'in tanınmasında büyük pay sahibi olan Ideation International firmasının CEO'su Zion El Bar, firmanın Başkan Yardımcısı Alla Zusman, Global Education Genel Müdürü Prof. Dr. Ruhi Kaykayoğlu ve Destek Patent A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz yer alıyor.

Peki TRIZ Nasıl Çalışıyor?
TRIZ hızlı inovasyon gerçekleştirme araçları, şiddetli ve sistematik bir yaklaşım olarak problemleri anlama ve çözme açısından pratik çözümler oluşturuyor. Sistem aynı zamanda gelecekte üretilecek ürünlerin tasarımına da olanak sağlıyor. Firmalar müşterilerini heyecanlandırıcı ürünler tasarımlarken, ülkelere kendilerini geleceğe taşıyacak yaratıcı insan kaynaklarını yeniden tasarlama şansı da veriyor. Bir çok firmada mühendislerin buluş yapma, iş geliştirme, tasarım, geleceğin ürününü geliştirme, iyileştirme problemleri ile karşı karşıya kalmalarından hareketle oluşturulan TRIZ sistemi, kullandığı araçları sayesinde inovatif sorunlara hızlı cevaplar veriyor.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al