HaberlerIsıyı Evin İçine Yayan Parke Bolu'da Üretildi


Abant Parke fabrikasında 6 yıl süren bir çalışmanın sonunda ısıyı zemine çekip yayarak enerji tasarrufu sağlayan parke icat edilerek, patenti alındı.
 
Abant Parke Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Işın, Türk Patent Enstitüsü tarafından da onaylanan parkenin dünyada bir ilk olma özelliği taşıdığını ifade ederek, "Kullandığımız özel bir teknikle ortaya getirdiği manyetik alan sayesinde ısıyı üstüne çekiyor. Isı havaya doğru yükselir, bu parke sayesinde tam tersi oluyor ve ısıyı zemine çekiyor. Bu sayede ortamda bir ısı meydana getiriyor" dedi.
 
Enerji Tasarrufu Sağlayan Parke Üretti     
Bolu Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu bulunan Abant Parke fabrikası 6 yıllık çalışmanın sonucunda ısıyı üzerine çekip yayarak enerji tasarrufu sağlayan parke üretti. Projenin patentinin alınması için 2,5 yıl önce Türkiye Patent Enstitüsü’ne başvuru yapıldı. Patent Enstitüsü’nün TÜBİTAK ve üniversitelerle birlikte yaptıkları test ve incelemeler sonucu parke Türkiye Patent Enstitüsü tarafından onaylandı. Yeni ürünün mimarı Abant Parke Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Işın, Organize Sanayi Bölge Müdürü Mustafa Gülen, Bolu Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ahmek Küçükkaraca ve KOSGEB İl Müdürü Celil Dereci’nin katıldığı toplantıda patenti alınan parkeleri tanıttı.
 
Dünyada Bir İlk 
Ürünün en büyük özelliğinin enerji tasarrufu olduğunu vurgulayan Işın, "Bu dünyada ilk kez üretilen özel bir üründür. Bu ürünün elde edilmesi için çok büyük aşamalar katedildi. 65 yıldır üretim yapan bir firmayız. Uzun süren araştırmalarımız neticesinde bu ürünü keşfettik ve üniversiteler ile birlikte yürüttüğümüz çalışmaların sonucunda Türkiye Patent Enstitüsü’ne başvuruda bulunduk. Türkiye Patent Enstitüsü’nün de 2,5 yıl süren çalışmasının sonunda patent hakkımız verildi. Bu ürün ısıyı apsorbe etme özelliğine sahiptir. Kullandığımız özel bir teknikle ortaya getirdiği manyetik alan sayesinde ısıyı üstüne çekiyor. Isı havaya doğru yükselir, bu parke sayesinde tam tersi oluyor ve ısıyı zemine çekiyor. Bu sayede ortamda bir ısı meydana getiriyor" dedi.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al