HaberlerİTÜ Öğrencilerinden Dev Ar-Ge Harekatı


İTÜ öğrencileri, eşine çok nadir rastlanacak büyük bir Ar-Ge atağı başlattı. 30 kişiden oluşan öğrenci ekibi, Türkiye'nin ithalat yaparak sahip olabildiği çoğu ara malı laboratuvar ortamında üretmeye başladı. Ana amaçları, 'Üreten Türkiye' algısına katkı sağlamak olan İTÜ ANKA Projelendirme Grubu öğrencileri, yüzde 100 yerli ve nitelikli ürünleri hayata geçirmek için çalışıyor.
 
Farklı Çalışma Alanlarına Yöneldiler
Mühendislik ile birlikte sosyal sorumluluk projelerini harmanlayan 30 kişilik dev öğrenci grubu Ar-Ge çalışmalarında; otomotiv, elektrikli aletler ve dayanıklı tüketim malları sektörlerine özel olarak eğiliyor.
 
Hangi Alanlar Üzerine Çalışıyorlar
Öğrencilerin gönüllü katılımları ile oluşan bu grup, hareket enerjisinin olduğu her alanda kullanılan fırçasız doğru akım motorlarının kontrolü ve bilgisayar benzetimi, redüktör tasarımı, motan programı (motor seçim ve analiz programı), sürsim (elektrik motoru sürücü simülasyonu), grafik LCD ve karakter LCD programlama, yaya sürücülü temizlik aracı, planet mekanizmaları, güç dağıtım sistemleri gibi projeleriyle günlük hayatta kullandığımız aletlerin ana sistemini oluşturan parçalar üstünde çalışmalar yapıyor.
 
Stratejik İşbirliği Çağrısı
Öğrenciler, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin lisans öğrencilerinin bitirme tezleri için önerdiği konular üzerine Ar-Ge yaparak Türkiye'nin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar ortaya koyuyor.
 
Projelerini üniversitelerinin verdiği desteğin yanı sıra bir çok önemli firmanın verdiği maddi destek ile sürdüren İTÜ'lü öğrenciler, Ar-Ge projelerinin yanı sıra sosyal sorumluk projeleri ile de anılmak istiyor. İTÜ ANKA Projelendirme Grubu öğrencileri, Ar-Ge bilinci oluşturarak üretim odaklı çalışmalarda aktif rol alınması için Türkiye genelindeki tüm üniversitelere stratejik işbirliği çağrısında bulunuyor.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al