HaberlerKamera Modülü Üreticisi Largan Precision, Samsung'a Patent Davası Açtı


Samsung'un bu yılın ikinci çeyreğinden itibaren akıllı telefon ve tabletlerdeki kamera modüllerinin üretiminde tercih ettiği Largan Precision, şirkete patentlerini ihlal ettiği gerekçesiyle dava açtı.

Geçtiğimiz dönemlerde başta Apple ve Samsung arasında olmak üzere teknoloji firmalarının patent ihlallerini gerekçe göstererek açtıkları davaların haberlerini aktarmıştık. Elbette bu davalar sürekli olarak büyük şirketler ve ezeli rakipler arasında olmuyor, bazı durumlarda patentlerinin ihlal edildiğini belirten irili – ufaklı firmalar da dev şirketlere davalar açabiliyorlar.

Bu durumun en yeni ve canlı örneklerinden birisi de Samsung'a Largan Precision tarafından açılan patent ihlal davası. Birçok kişinin ismini dahi bilmediği kamera modülü üreticisi Largan Precision, California Güney Bölge Mahkemesi'ne başvurarak, Galaxy Note 2'de kullanılan kameranın kendilerine ait olan patentleri ihlal ettiğini savundu.

Samsung'un bu yılın ikinci çeyreğinden itibaren akıllı telefon ve tablet bilgisayarlarda kullanılan kamera modüllerinin üretimi için Largan Precision'ı tercih etmesi önemli ayrıntılardan. Aslında iki şirket iş ortaklığı gerçekleştiriyor ama Largan Precision, Samsung'un Galaxy Note'de kullandığı kameradaki birtakım patentlerin kendisine ait olduğunu iddia ediyor.

İhlal edildiği belirtilen patentler; fotoğraf çekimindeki optik sistemden, lenslerin sıralanması ve montajına kadar birçok alanı kapsıyor.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al