HaberlerKatlanabilir Mobil Köprü Üretildi


Robot teknolojisinde öncü ülkelerden olan Japonya ilginç icatlara imza atmaya devam ediyor. Bu bağlamda Japonya'nın Hiroşima Üniversitesi Mobile Bridge 4.0 (Mobil Köprü) adı verilen katlanabilir bir köprü geliştirdi.

Japonya'nın Hiroşima Üniversitesi tarafından üretilen Mobil Köprü portatif yapısıyla akordiyon gibi katlanarak bir araç vasıtası ile istediğiniz yere taşınabiliyor. 21 metreye kadar uzayarak bir köprü görevi görüyor.

Özellikle doğal afetlerde veya köprü yıkılmaları ya da bazı ulaşım zorluklarında kullanılması amacıyla üretilen 21 metrelik MB 4.0'ün yerleştirilmesi de dahil olmak üzere açılması yaklaşık 1 saat sürüyor. Destek noktaları dışında herhangi bir sabitleyici gerekmeyen köprü testler sonrası olumlu not alarak kullanıma hazır duruma getirildi.
Mobile Bridge 4.0'ün Japonya'da sıklıkla yaşanan deprem ve tsunami felaketlerinde ekipler tarafından kullanılması bekleniyor.

Japon İnşaat Mühendisleri Topluluğunda tanıtılan köprü, Hongo Nehri üzerinde başarıyla kurularak, denendi. Üzerinde arabalar geçtiğinde problem çıkarmayan köprü sayesinde, hem afetler sonrasında hem eski köprülerin onarımı sırasında yedek köprü olarak kullanılabilecek.


Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al