HaberlerKatma Değerli Ürünler Üreterek Farklı Olmalıyız


Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, firmaların sadece kaliteli mal ve hizmet üretmesinin yeterli olmadığını belirterek, 'Önümüzdeki en önemli mesele farklılaşmaktır. Küresel Fuar Acentesi Projesi ile organize edilen fuar gezileri, firmaların farklılaşmasını sağlıyor' dedi.

BTSO bünyesinde faaliyet gösteren 9. Meslek Komitesinin Genişletilmiş Sektör Analiz Toplantısı, Oda hizmet binasında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan BTSO Başkanı Burkay, Odada hem anlayış hem de hizmet üretme konusunda değişim süreci yaşandığını söyledi. Başkan Burkay, 11 aylık sürede 16 makro projeden 6sını hayata geçirdiklerini belirterek, 'BTSO, artık sadece Bursada bürokratik işlemler yapan kurum izleniminden çıktı. Bursa ticaretine, sanayisine, eğitimine ve sağlığına kadar fayda üretmeye çalışıyoruz. Projelerimizi kentin ortak aklı ile birlikte şekillendiriyoruz. Hayata geçirdiğimiz projelerin hemen hemen tamamı oda ve borsalar arasında Türkiyede ilk defa yapılıyor' dedi.

'Farklı Olmak Önemli'
Firmaların sadece kaliteli değil, farklı ürünler üretmesi gerektiğini dile getiren Başkan Burkay, şöyle konuştu: 'Önümüzdeki en önemli mesele, farklılaşmaktır. Artık sadece iyi olmak yetmiyor. Herkes kaliteli mal ve hizmetleri üretebiliyor. Bir şeyleri farklı yapmanız lazım. İşte yurt dışındaki fuarlar, firmaların farklılaşmasını, yeni ufuklar kazanmasını ve ihracatçı kimliğine kavuşmasını sağlıyor. Oda olarak üyelerimizin yanındayız. Ne gerekiyorsa onu yapmaya hazırız.'

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al