HaberlerKodak'tan 525 Milyon Dolarlık Patent Satışı


Bilindiği üzere dünyaca ünlü fotoğraf şirketi Kodak bir süredir oldukça zor günler geçiriyor. Geçtiğimiz yıl iflas bayrağını çeken şirket bu durumdan kurtulmak için çaba sarf etmeye devam ediyor. İlk olarak iflas koruma başvurusunda bulunan şirket daha sonra binlerce çalışanı ile yollarını ayırmış ve kredi çekmişti. Bunlar da şirketi iflastan kurtarmayınca Kodak çareyi elinde bulundurduğu görüntüleme patentlerini satmakta bulmuştu. 

Kodak'ın elinde bulundurduğu görüntüleme patentlerinin talibi ise oldukça fazlaydı. İlk olarak patentler için güçlerini birleştiren Google ve Apple tekliflerini Kodak'a sunmuş ancak istediklerini alamamışlardı. Sonrasında birçok şirketin bu patentlere talip olması ve aralarındaki rekabet satın alma sürecini de hayli zorlaştırmıştı. Bunun için anlaşmaya giden 12 farklı şirket Kodak'ın patentlerini almak için birleşip 525 milyon dolar ödeyerek patentleri satın almayı başardılar. 

Kodak'ın yaptığı resmi açıklamada gelişen süreçte yaşananların umut verici olduğu ve patent satışlarının önünde herhangi bir engelin kalmadığı açıklandı. Kodak'ın görüntüleme patentlerinden elde edeceği 525 Milyon Dolarlık gelirle iflastan kurtulup kurtulamayacağı ise merakla bekleniyor.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al