HaberlerLaftan Anlayan Sesli Yanıt Sistemi


Ar-Ge yatırımlarının yetersizliği ve bu yatırımların gerçek hayata geçirilememesi tüm sektörlerin gelişimini yavaşlatan önemli bir eksiklik. Turkcell Şirket olarak bu konuda hiç de azımsanmayacak işlere imza atıyor. Oluşturdukları birimler sosyal medyadan, etkileşim tasarımına kadar birçok konuda özel projeler üretip, hayata geçiriyor. Özellikle ses teknolojileri konusunda mevcut teknolojileri kullanmalarının yanında kendi ekipleriyle teknoloji alanında yeni geliştirme çalışmaları yapıyor. 

Bunlardan Ses Tanıma, dünyadaki en büyük ses biyometrisi projesi, Call Steering uygulaması (Laftan anlayan sesli yanıt sistemi) ise bu uygulamanın Türkiye’de ilk, dünyada ise en büyük örnekleri arasında. Ayrıca sosyal medya ve takip sistemimiz Sniff er, 2013 yılı itibari ile TÜBİTAK TEYDEP (Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı) tarafından desteklenecek projeler kapsamına alındı. Bu platform ile sosyal medyada markalar hakkındaki konuşmaları anlık olarak takip edilebiliyor.

Aynı zamanda konuşulan konuların sentiment analizi ile derinlemesine iç görü sağlayacak raporları da anlık olarak sunabiliyor. Türkçenin yanı sıra Arapça, Almanca, İngilizce bilgi de toplayabilen Sniff er’a bu dillerde de duygu analizi eklenmesi önümüzdeki dönemde planlar arasında yer alıyor.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al