HaberlerLC Waikiki Güvenlik ve Risklere Dikkat Çekti


Türkiye'nin hazır giyim sektöründe lider markası LC Waikiki, İstanbul Ticaret Odası'nda düzenlenen ve TSE ile sektör temsilcilerinin bir araya geldiği "Tüketici Ürünlerinin Piyasa Gözetimi ve Denetimi" konulu toplantıya katıldı. Çocuk giysilerindeki bağcık ve kordonlara, çocuk pijamalarındaki yanmazlığa dikkat çeken LC Waikiki, tüm katılımcılara çocuk ürünlerinde güvenliğin önemini anlattı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın İstanbul Ticaret Odası'nda gerçekleştirdiği "Tüketici Ürünlerinin Piyasa Gözetimi ve Denetimi" konulu toplantısına katılan LC Waikiki çocuk ürünlerindeki güvenlik ve risklere dikkat çekti. Lc Waikiki Global Kalite Direktörü ve TSE Tekstil ve Tekstil Ürünleri Ayna Komite Başkanı Gülperi Tandar, çocuk giysilerindeki bağcık, kordonlar ve çocuk pijamalarındaki yanmazlık konularında kalite standartlarına değinerek LC Waikiki'nin bu alanda izlediği politika hakkında konukları bilgilendirdi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile TSE yetkililerinin de konuşmacı olduğu programda TSE kalite politikaları, ihtisas grupları ve Türk standartlarının hazırlanma aşamaları gibi pek çok konuda bilgi verildi.

Lc Waikiki Çocuk Ürün Güvenliğinde Öncü Rol Üstleniyor
LC Waikiki Global Kalite Direktörü Gülperi Tandar, "LC Waikiki, olarak 2007 yılından bu yana Türkiye'de çocuk güvenliği konusunda yoğun ve etkin olarak çalışmaktayız. Bu süreç içerisinde, AB standart ve mevzuatlarının tercümelerini yaparak, tasarım, üretim ve paketleme aşamalarında uygulanmalarını sağladık. En son, Brüksel'de yapılan Avrupa Birliği Standardizasyon Komitesi toplantısına TSE delegesi olarak katıldık ve tekstil standartları konusunda görüşlerimizi bildirdik" diyerek bu uygulamalar ile sektörde öncü rol üstlendiklerini ve yurtdışında da Türkiye adına çalışmalarını devam ettirdiklerinin altını çizdi. Tandar sözlerini, "Çocuk ürün güvenliğinde kumaşlarda yumuşaklık, yanmazlık, kordon, bağcık gibi çocuklarda risk oluşturacak detayların kontrolü ve düğmelerde sağlamlık gibi pek çok konuda LC Waikiki olarak bebek ve çocuk sağlığını tehlikeye düşürecek tüm riskleri denetliyor, kalite standartları kapsamında güvenli ürün tasarlıyor ve üretiyoruz" diye sürdürdü.

İnovatif Marka LC Waikiki
Destek Patent Bölge Müdürü Tahir Gürdil, LC Waikiki'nin gerçekleştirdiği inovatif yatırımlarla bugün sektörünün öncü firması konumuna geldiğini, farklı müşteri segmentlerine özel üretimlerini tescilleyerek marka değerini koruduğunu ifade ediyor. Özellikle yenilik ve modanın beraberinde standardizasyona önem veren firmanın dünyaya ihracat gerçekleştirdiğini ifade eden Gürdil,"LC Waikiki ülkemizde hazır giyim sektörünün öncü markası olarak sadece Türkiye'de değil ihracat yaptığı tüm ülkelerde markalarını tescilleyerek bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor" diyerek sözlerini ifade etti.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al