HaberlerMarka ve Patent KonuşulduYalova Ticaret ve Sanayi Odası ve Destek Patent A.Ş. işbirliğinde düzenlenen toplantıda marka ve patent hakkında önemli bilgiler verildi.


Her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitimlere hız kesmeden devam eden Destek Akademi, gerçekleştirdiği çeşitli seminer ve toplantılarla sanayici, ihracatçı, üretici ve öğrencileri marka ve patent konularında bilgilendirmeye devam ediyor.

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşen bilgilendirme toplantısına oda üyeleri de yoğun katılım gösterdiler. Markanın günümüzde öneminin giderek artması ve dünyada katma değerli ürünlerin ekonomilere olan katkısının konuşulduğu günlerde düzenlenen bu eğitim ile marka ve patent bilincinin yerleştirilmesi amaçlanıyor.

Eğitimci olarak katılan Destek Patent A.Ş. Marka ve Patent Danışmanı Haydar Pirpir, Yalova’nın ticaret ve sanayi hacmi bakımından büyük bir potansiyele sahip olduğunun altını çizerek, “Destek Patent olarak çeyrek yüzyılı aşkın süredir bilgi ve tecrübemizi sanayicilerimizle paylaşarak marka ve patentin önemini anlatıyoruz. Marka ve patent dünyada hız kesmeden yoluna devam etmekte. Bizim de dünya standartlarına ulaşabilmemiz eğitimden geçiyor” dedi.

Marka ve Patent Danışmanı Haydar Pirpir, konuşmasını şöyle tamamladı: “Markanız için tescil başvurusu yapılmadan önce ön araştırma ve tescil edilebilirlik değerlendirmesi yapılmalıdır. Zamanlamalara uyulması, resmi yazışmaların yönetmeliklere uygun yapılması büyük önem taşımaktatır. Destek Patent olarak tescil ettirmek istediğiniz markalarınızın ön araştırmalarında sizlere daima destek olmaya hazırız. Destek Patent, uzun ve maliyetli olan dava süreci öncesinde gerekli itirazların yapılmasını sağlıyor. Böylelikle kuruluşların zaman ve maddi kayıpları önleniyor.”

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al