HaberlerMetalik Fikirler AR-GE Proje Pazarı Başlıyor


İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği tarafından İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda “Metalik Fikirler” adlı AR-GE Proje Pazarı etkinliği düzenleniyor. 31 Ekim 2012 günü yapılacak gala etkinliğinde; akademisyenler, sanayiciler, girişimciler  ve öğrencilerden oluşan geniş bir katılımcı kitlesi yer alıyor. Etkinliğin amacı AR-GE ve inovasyon kültürünün yaygınlaşmasına katkıda bulunmak ve üniversite - sanayi - kamu - girişimci işbirliği ile yüksek katma değerli üretimi ve dolayısıyla ihracatı artırmaktır. Özellikle sanayinin ara malı ihtiyacını karşılamak üzere teknolojik çözüm arayışları da etkinliğin diğer amaçları olarak göze çarpıyor. 

Etkinlik kapsamında AR-GE ve inovasyon ile ilgilenen tüm kesimlerin faydalanacağı özel programlar organize ediliyor. Etkinlik öncesinde düzenlenecek olan fikrin korunması ve projelendirilmesi üzerine uygulamalı eğitim çalışmaları ile birlikte, bu kapsamda patent, faydalı model, endüstriyel tasarım tescili yazma ve marka başvuruları için dosya hazırlama atölye çalışmaları organize ediliyor. Projesine maddi ve manevi destek bulmak, ülkemizde metaller sektöründe gerçekleşen örnek projeleri sergilemek ve sektördeki teknolojik gelişmeyi takip etmek isteyenler internetten başvuru yaparak etkinliğe katılabilirler.

Katılım AR-GE odaklı çalışan tüzel kişi (Ar-Ge Merkezleri, araştırma yapan firmalar, kamu kurumları,Teknoparklar, Tübitak-MAM, Üniversiteler vb.) ve bireysel katılımlarla gerçekleşirken, AR-GE Proje Pazarı’na grup olarak başvuru yapan ve projesi kabul edilen katılımcıların da en az bir kişiyle etkinlik gününde katılım gerçekleştirmesi gerekiyor. 

Başvuru için son tarihin 30 Eylül 2012 olduğu etkinlikte tüm kategorilerde birinciler 12 bin, ikinciler 8 bin ve üçüncüler ise 5 bin TL ile ödüllendiriliyor.

Detaylı bilgi için: http://www.metalikfikirler.org 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al