HaberlerMicrosoft’tan Yeni Patent Başvurusu


Google Glass, kullanıcılara sunduğu farklı deneyimle insanlığı şaşırtmayı başarmıştı. Alanında bir ilk olan Google Glass’a şimdi de yeni bir rakip geliyor.

Microsoft’un son yaptığı patent başvurusuyla, Google Glass’a alternatif bir ürün çıkarılacağı konusundaki söylemler birdenbire tavan yaptı. Öyle görünüyor ki Microsoft yakın zamanda Google Glass’a rakip bir ürün çıkarabilir. Belirtilene göre bu ürün, Google’ın ürününün aksine tam anlamıyla bir dijital gözlük olacak.

Google’ın ürünü ise esas olarak bir gözlükten ziyade başa takılan bir vizör olarak değerlendiriliyor. Microsoft’un söz konusu patent başvurusundaki çizimleri tam anlamıyla bir gözlük profili çiziyor. Kısacası Microsoft, kamera ve mikrofondan ibaret bir başlık üretme amacında değil.

Tasarımda dikkat çeken hususlardan biri de gözlüğün camlarının ekran olarak kullanılmak üzere planlanması olmuş. Buna göre bir ya da iki cam bütünüyle ekran olarak kullanılacak. Çizimlerden anlaşılan bir diğer husus ise cihazın ortasındaki kamerayla ilgilidir. Ortada bulunan kamera ve mikrofonun yanı sıra gözlükle bağlantılı bir kablonun ucunda dokunmatik bir panelin bulunduğu da ortaya çıktı. Çizimlerden anlaşılan bu panel, yüzük formatında olacak.

Bu patent başvurusunun ne kadar ciddi olduğu bilinmiyor. Şirket aldığı bir patentin ürününü üretmekten vazgeçebilir. Kısacası patent başvurusu yapmak, o ürünü mutlaka piyasaya sürmek anlamına gelmiyor. Microsoft’un bu ürünü gerçeğe dönüştürmede ne kadar samimi olduğu bilinmiyor. Fakat bu ürünün piyasaya çıkma ihtimali de her zaman varlığını koruyacak.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al