HaberlerMilas Zeytinyağı için Tescil Başvurusu Yapıldı


Milas Ticaret ve Sanayi Odası, kendine has özelliklere sahip Milas Zeytinyağı’nın tescil edilmesi için Türk Patent Enstitüsü’ne (TPE) başvuruda bulundu. Milas Ticaret ve Sanayi Odası, coğrafi işaret tescili başvurusunu Türkiye’nin lider patent ve danışmanlık firması Destek Patent aracılığıyla gerçekleştirdi.

Zeytinyağı Üretiminde Ege’nin Öncüsü
Zeytinyağının yüksek bir ekonomik değere sahip olduğunu söyleyen Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Raşit Özer “Zeytinyağının üretimindeki amaç yağın duyusal, fiziksel ve kimyasal özelliklerini en üst düzeyde koruyacak şekilde ve fiziksel yöntemler kullanarak zeytini yağa işlemek ve rafine edilmeksizin doğal olarak tüketilebilen zeytinyağı üretmektir” dedi. 

“Zeytin yetiştiriciliği ve zeytin tarımı Milas’ta oldukça eskiye dayanan bir geçmişe sahiptir. Bu geleneğin de katkısıyla Milas gerek zeytin ağacı envanteri gerek zeytinyağı üretiminde Ege Bölgesi’nin öncü illerindendir” diyen Raşit Özer Milas Zeytinyağı’nın ayırt edici özellikleri arasında yakıcılık özelliğinin hissedilebilir olmasını, kolay tüketilebilir olmasını ve beğeni düzeyinin yüksek olmasını saydı.

Türkiye Yeni Bir Marka Kazanacak
Ege Bölgesi’nin başta gıda ürünleri olmak üzere yöresel ürünlerinin tescilinde öne çıktığını söyleyen Destek Patent Ege Bölge Müdürü Süleyman Zemin, “Türkiye’de çok fazla ve çok başarılı yerel marka bulunuyor. Destek Patent’in marka tescili, patent başvurusu ve coğrafi işaret tescili gibi hizmetleriyle yerel markalar ulusal marka olma yolunda önemli adımlar atıyor. Milas’ın da köklü zeytin yetiştiriciliği geleneği ve kendine has özelliklere sahip zeytinyağı ile Ege Bölgesi’ne yeni bir ulusal marka kazandıracağını ümit ediyoruz” dedi ve şöyle devam etti:

“Yerel markalar bölgelerinde önemli başarılara imza atıp pazar payı ve ürün kalitesi olarak ulusal markalarla yarışabilecek seviyeye çıkıyor. Yöresel ürünlerin yavaş yavaş ulusal marka haline gelmeye başlaması bizi sevindiriyor.” 


Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al