HaberlerMotorola'dan Dövmeyle Açılan Ekran Kilidi


Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte bilgilerimizi de depolayan bu cihazların güvenliği günden güne daha da önemli bir sorun olurken, ekran kilidi de bu anlamda önemli bir rol oynuyor. Ekran kilidini bugün için dileyen şifreyle, dileyen de parmak iziyle açabiliyor.

Çinli Lenovo'nun çatısı altında faaliyetlerini sürdürmeye devam eden Motorola, mevcut akıllı telefonları için yenilikler getirmeye devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Motorola, telefon kilidini mekanizması oluşturmak için VivaInk ile işbirliği yapmıştı. Bu ikilinin ortak çalışması sonucu ortaya telefon kilidi açabilen dijital dövme çıktı.

5 Günlük Kullanım Ömrü
Yapılan açıklamalara göre dövme ile Moto X'in ekran kilidi açılabilir. Cilde yapıştırılan bu dövme, NFC teknolojisi sayesinde mobil cihazlar ile bağlantı kurabiliyor. Daimi olmayan bu dövmeye cihazını yaklaştırdığınız zaman ekranın kilidi rahatlıkla açılmış oluyor. Dövmeler 10 adetten oluşan paketler şeklinde satılıyor. Bu paketler ise 10 dolar fiyat etiketine sahip. Ayrıca her dövmenin 5 günlük kullanım ömrü olduğunu da belirtelim. Tabii ki, dövmenin su ile temas etmesi bu ömrü daha da kısaltır.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al