Haberler'New York’taki Bilişim Büyümesi Dikkat Çekiyor'


Son beş yılda ABD genelinde bilişim sektöründe yüzde 11 daralma olduğu görüldü. Buna bağlı olarak Silikon Vadisi’nde, Los Angeles’te, Teksas’ta, San Diego’da bilişim sektöründe azalmalar görülmesine rağmen New York’taki yüzde 32’lik büyüme dikkat çekti. 

'Neden New York?'
Kentsel Gelecek Merkezi tarafından hazırlanan araştırmaya göre New York’taki bilişim sektörü büyümesinde; son beş yılda melek yatırımcı veya girişim sermayesi destekli 486 yeni bilişim şirketinin olması, buna ek olarak finansal desteği olmayan bini aşkın bilim şirketinin kurulması, San Francisco, Boston ve diğer yerlerden eski şirketlerin buraya taşınması, bilişim sektörü çalışan sayısında yüzde 28.7’lik artışa gidilmesi gibi etkenler rol oynadı. 

New York’un teknolojiyi üretme ve geliştirme aşamasından uygulama aşamasına geçmesi, bilişimle ünlenen merkezlerdeki eleman, şirket, para ve bilginin kendine yönelmesini sağladı. Dünya’nın en yaratıcı endüstri merkezlerinden olan New York’ta Google, Twitter, Facebook, Linkedın, Mashable, Tumblr gibi markaları görmek mümkün. 

Eski Belediye Başkanı Bloomberg’in girişimiyle hazırlanıp Eylül 2013’te yayınlanan 'Bir Dijital Şehir Kurmak; New York’un Teknoloji ve Bilgi Sektörü, Büyümeye Nasıl Etki Yapıyor Raporu'nda yeni teknolojilerle ilgili çalışan sayısının 262 bin olduğu, şehir ekonomisinde yarattıkları katma değerin yılda 30 milyar dolara ulaştığı, finans ve gayrimenkul sektörünün ise ikinci sıraya düştüğü belirtildi. 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al