HaberlerOtomotiv Sektörü Üniversitelerde Tasarımcı Arıyor


Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) organize ettiği 3. kez düzenlenecek olan ‘Geleneksel otomotiv Ar-Ge proje pazarı’ ve ‘Geleneksel otomotiv komponent tasarım yarışması’yla öğrenci ve akademisyenlerin tasarıma yönlenmesi hedefleniyor.

Üniversitelere ziyaretler gerçekleştiren OİB, Ar-Ge, inovasyon ve tasarımın önemini 450 öğrenciye ve bölüm akademisyenlerine anlattı. Önümüzdeki günlerde devam edecek ziyaretlerde yüzlerce öğrenciye daha ulaşılması hedeflenirken, toplantılarda gençlere otomotiv endüstrisi için Ar-Ge, tasarım ve inovasyonun önemi anlatılıyor. Üniversitelerin yarışmalara katılımını isteyen Birlik, önümüzdeki günlerde 7 üniversitede daha toplantı gerçekleştirecek.

Ekonomi Bakanlığı’nın desteği, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) koordinatörlüğünde ve OİB’in organizasyonuyla düzenlenecek yarışmalarda Türk otomotiv endüstrisini geleceğe taşıyacak inovatif tasarımlar ve projeler aranırken, bunların üniversite sanayi işbirliğiyle gelişmesinin önemi üzerinde duruluyor. OİB’in organize ettiği ‘3. Geleneksel otomotiv Ar-Ge proje pazarı’ bu yıl ‘Parçaları buluşturan pazar’ sloganı ile, “3. Geleneksel otomotiv komponent tasarım yarışması” ise ‘Tasarım yoluna çık, yolun açık’ temasıyla gerçekleşecek. Yarışmaların tanıtımı ve gençlerin bu konuda ilgisini çekebilmek için kasım ayında başlayan ziyaretler, Karabük, Fırat, Atılım, Gazi, Başkent, Okan ve Boğaziçi üniversitelerine yapıldı. OİB, üniversite ziyaretlerine 16 Aralık 2013’te Marmara Üniversitesi ve Işık Üniversitesi, 17 Aralık’ta Dokuz Eylül Üniversitesi, 18 Aralık’ta Yıldız Teknik Üniversitesi, 19 Aralık’ta Cumhuriyet Üniversitesi, 26 Aralık’ta ise Osmangazi ve Anadolu Üniversitesi programıyla devam edecek.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Marka

En Değerli Mülkünüz Markanız...
Bilgi Al

Patent

Patentle daha çok kazanın!
Bilgi Al

Coğrafi İşaret

Şehriniz
Değeriniz Olsun!
Bilgi Al

Endüstriyel Tasarım

Farkınız, tasarımınız!
Bilgi Al

Marka Değerleme

Ölçülmeyen değer, büyüyemez!
Bilgi Al

MarkArt

Marka Bulma
Sanatı...
Bilgi Al